Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Házat veszünk már átutaltuk a...

Házat veszünk már átutaltuk a pénzt a bank is a hitelt egyedül a birtokba adás nincs még meg vagyis az a papír. A kulcs már nálunk van, de még nem cseréltük ki a zárakat. Már kicserélhetnénk a zárakat?

Figyelt kérdés
Az előző tulaj bútorai még benn vannak kb2-3 hónapja volt kirakni de még mindig nem rakta ki. Nekem nem kellenek. Zárat már cserélhetek vagy meg kell várni a birtokba adási papírt?
2017. júl. 15. 15:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%

Ameddig nincs meg az adásvételi szerződés, (határozat, azaz papír), addig elvileg ott sem lehetnétek.

Az óraállásokról készült 2 tanúval hitelesített jegyzőkönyv?

Az eladónak tértivevényes felszólító - de csak a "papír" érkezése után - a cuccai elszállítására, amiben adsz neki a levél kézhezvételétől számított X napot, utána kihívsz egy lomtalanítót és szevasz!

Ezt a lehetőséget is vázold a levélben, amiben közlöd, hogyha leveledre Y napon belül nem reagál, azt jóváhagyásnak tekinted és az X nap leteltével intézkedsz a holmikról.

2017. júl. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Már rég meg van az adásvételi, együtt voltunk benn a közműveknél átiratni. Egyedül egy papír nincs meg amit ügyvéddel kell csináltatni utana be a foldhivatalba es vissza a bankba.
2017. júl. 15. 16:54
 3/13 Dzseri válasza:
72%

de hát akkor még nincs adásvétel

ingatlant adni-venni csak ügyvéd közreműködésével lehet, nélküle a szerződés érvénytelen

még nem a ti tulajdonotok

2017. júl. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Dzseri válasza:
80%

ptk 5:38

(2) Ingatlan tulajdonjogának átruházással való megszerzéséhez az átruházásra irányuló szerződés vagy más jogcím és erre tekintettel a tulajdonjog átruházásának az ingatlan-nyilvántartásba való bejegyzése szükséges.

2017. júl. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
43%

Az adásvételi szerződés aláirasakor ,ha már a vételár is át van utalva,meg kell határozni meddig kell az ingatlanról elpakolni.Ekkor kell a kulcsokat is átadni .

Az óra állásokat le kell fényképezni,leirni és volt tulajjal

együtt bemenni a szolgáltatókhoz.Az adásvételi szerződét vinni kell. Ide nem kell tanu. Ha van közüzemű tartozás,mert közben volt fogyasztás,azt az eladóval kifizettetik .

A tulajnak írni egy felszólitást,pakoljon ki,mert minden butora az ki lesz rakva .

Elvileg tiéd az ingatlan,a földhivatal meg majd hivatalosan is megküldi erről az írást .

2017. júl. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

2 hete estünk át ezen a proceturán .

előző

2017. júl. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56%

1-es vagyok

Ne haragudj, de most már nem értlek Kérdező!

Ha még nem jártatok ügyvédnél, akkor hova és miért utaltad a pénzt?

És mi az, hogy birtokbavételi papír?

Az nem az adásvételi szerződés?

Nekem ez nagyon zavaros, ha van kedved írd le érthetően, mert így nem tudunk tanácsot adni!

Pedig nem vagyok hülye ehhez, 5 éven belül adtam el és vettem ingatlant.

2017. júl. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Voltunk ügyvédnél nem mondta senki hogy nem. Adásvételi is megvan mindenki aláirta stb. a bankba is bevittünk mindent. Ki is van fizetve a ház. De a banknak még kell egy olyan papír hogy birtokba adás vagy mi. és azt kell bevinni a foldhivatalba aztán a bankba.
2017. júl. 15. 21:32
 9/13 A kérdező kommentje:
Hitellel veszünk/vettünk házat. Ügyvéd írta az adásvételit stb. Aztán mi átutaltuk a pénzt utána a bank is. De a bankba mondták hogy ezek után még vissza kell menni az ügyvédhez egy birtokba adási papírért azzal be a földhivatalba és onnan vissza a bankba.
2017. júl. 15. 21:39
 10/13 anonim ***** válasza:
57%
Akkor mi a kérdés? Irány az ügyvéd, majd a földhivatal végül a bank. Hajrá.
2017. júl. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!