Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kinek van tapasztalata mennyez...

Kinek van tapasztalata mennyezet (felület) fűtéssel és hűtéssel kapcsolatban? A padlóm meleg lesz, hogy az asszony lába ne fázzon? Esetleg körülbelüli költség a szimpla padlófűtéshez képest?

Figyelt kérdés
Új házat építek, szeretnék zöld ágra jutni a klimatizációkkal kapcsolatban.

2017. aug. 31. 14:14
 1/2 anonim válasza:
a mennyezet és fal fűtéstől hűtéstől nem lesz meleg a padlód szóval az asszony odafagyhat ,de mivel új ház így gondolom az aljzatba lesz hőszigetelés 8 10cm hungarocell a felület főtést kombinálni szokták padló fűtéssel is a felületfűtés sztem még manapság is drága szóval jobban jaraz a padlófűtés radiátor kombinációval
2017. szept. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
kicsit régi a kérdés,de hátha még jársz erre és nem tart ott az építkezés :) a mennyezet fűtés felejtős. Önmagában kevés. A padlót ahogy korábban is írták nem igazán fogja felmelegíteni. A megadott W/m2 számokat nyugodtan felezheted is mikor számoljátok a hőigényhez szükséges paramétereket ugyanis a mennyezetfűtésnek baromi rossz hőkomfortja van. Tapasztalatból mondom. Nálunk a 45°-os tető felső 1 méterében van gipszkarton alá szerelve de drasztikusan vissza kell venni az osztó-gyűjtőn az átengedett mennyiséget mert nagyon kellemetlenül sugároz. Hűtésre nem igazán éri meg használni. Bár kétségtelenül jól működik de költségek tekintetében nem annyira praktikus. Padlófűtés mellé valamennyi fal/mennyezet fűtés kellhet ha nem olyan jó a szigetelés. Viszont ha jó a szigetelés akkor ugrik a padlóm meleg lesz rész,ugyanis jóval alacsonyabb hőmérsékletű padlóval fogsz fűteni. Jelenlegi épületszerkezeti k érték követelményértékek alapján szerintem még a 25 fokot se nagyon fogja elérni a padló tartózkodási területein. A fal melletti zónákban mehet sűrűbben a csövezés. Ott 35 fok a megengedett. Szerintem klimatizálás szempontjából leggazdaságosabb a hőcserélős szellőztető + megfelelő árnyékolás. Vagy a sima split klíma. Ha nagyon nagy a differencia a hőmennyiség számításnál padlófűtés esetében akkor menjen a falakba is. A radiátor már manapság nem kell kiegészítő fűtésnek. Sőt,igazából az egyéb felületeket is ki lehet spórolni. Abban a kb évi 10 napban amikor rohadt hideg van ki lehet bírni magasabb hőmérsékletű padlóval is. Vagy bepufferelni a lakásba a hőt napközben utána estére visszább venni az előremenő hőmérsékletét. Összefoglalva: szerintem mennyezet fűtést ne, és a fal és mennyezet hűtést is felejtsd inkább el.
2017. dec. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!