Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Házat akarok! Milyen engedélye...

Házat akarok! Milyen engedélyek kellenek? OSB-lapból stb, kell rá építési engedély?

Figyelt kérdés

Egy kisvárosban ahol nem túl nagy az élet, a város szélén van egy üres portám, oda szeretnék építeni egy fa szerkezetű házat.

Valahogy így nézne ki? Erre milyen engedélyeket szükségem beszereznem?

[link]


Szerintem egész pofásan nézne ki, hogy tudnám ezt megoldani?



2017. aug. 31. 19:36
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Ja még valami, osb lap tetőnek mennyire volna jó? Nem ázik át vagy valami? Esetleg ha rajzszöggel rakok rá Nylont akkor jobb lesz?
2017. aug. 31. 20:37
 12/23 A kérdező kommentje:

1 Millió 350E forint? Egy olyan házért ami el se készült?

Mekkora lehuzások vannak ebbe az országba. Annyi pénzből én ezt a házat szinte össze tudnám rakni, de a felét simán összehozom. Én honnan tudják hogy megcsináltam, mondtam kint van a határba. Meg ültettek a ház elé fákat hogy takarja, akkor max titokba tartanám. Szomszéd faluba a kisebbség is gondolt egyet és épitett vájogból egy házat, még mai napig laknak benne, és a rendőrség nem szólt semmit se.

2017. aug. 31. 20:40
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

#11

Eddig csak simán dilinek gondoltalak, de most megvilágosodtam, hogy csak szórakozol! ... bár ez utóbbi nem zárja ki az előbbit!

2017. aug. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

De akkor még ha idén nem is, jövőre belevágok. Addig még gyűjtök hozzá jó sok pénzt. Akkor most szeptemberbe szerzek fákat és a porta köré ültettek jó párat, lesz árnyék és takarja a felépült házat is. Szenyvízet feketemunkással be tudnám kötetni? Áramot is be lehet kötni feketén?


Hát igazat megvallva így kicsit csalódtam, az a 1,3 millió engedélyekért rengeteg pénz. Meg még a fűtés volna kérdésed, árammal túl drága volna. Kandallót meg nem tudom hogy kell csinálni, se baj majd megnézzem netten hogyan építik.

2017. aug. 31. 20:48
 15/23 anonim ***** válasza:
61%
Az olYan apróságokkal ne foglalkozz hogy műholdon is figyelik hogy egyszer csak ott terem valami. De állj neki nyugodtan és msjd szólj ha visszabontatták mert káne pár ablak a disznóólamra.
2017. aug. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Hogy ne majd pont az a elhagyatott részt nézzik. És honnan tudják a műhöld felvételt nézők hogy engedély nélkül épült?

Üldözési mániád van, De idén ha elültettem a fákat jövőre már elég sokat nőnek majd. Én amit megépítik nem fogom visszabontani az fix! Azért csinálom hogy lakjak benne, ha lebontom hol fogok aludni? Hát a kerítést is fel kell akkor tunningolni hogy ne tudjanak/akarjanak bejönni. Sima Drót kerítés van, annak a tetejére szögesdrót kéne venni. Esetleg taposó aknát eldugni pár helyre. Önvédelem is fontos szerinte, Tömör beton kerítés mennyiből jönne ki? Olyan 3 méter magas kéne legalább.

2017. aug. 31. 20:59
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

#16

Innentől túltoltad! :D

2017. aug. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Mit toltam túl? Na haljak meg, ha megcsinálom elsőnek a vastag kerítést,fával beültettem kerítésen kivül mondja már meg valaki van mögötte egy ház. Akkor nem csinálok olyan magasat, nem lesz tetőtér tér csak 3 méter magas lesz.

De komolyan, még a drot kíritésre is lehetne venni nádat. Mellé veszek valami olyat fát ami isszonyat gyorsan nő.

És ha valakit lefizetek hogy adjon,szerezzen kamu papírokat?

2017. aug. 31. 21:11
 19/23 anonim ***** válasza:
66%

Kedves kérdező!


Én is hasonló házat építettem, kijött az egész 1,8 millióból, és elég jól néz ki belül.

Semmiféle engedélyt nem kértem, minek?

A szakmunkákat feketén oldattam meg helyi emberekkel.

A tetőn 10 mm OSB lap van, semmi baja nem lesz az esőtől, nylon sem kell rá.


NE HIGGY a válaszolóknak, csak irigyek ránk!

2017. aug. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Első válaszoló--->sztár vagy, majdnem behúgyoztam:)))
2017. szept. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!