Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen engedély szügséges egy...

Gyula89freddy kérdése:

Milyen engedély szügséges egy ház bővítéséhet, Most? Régi parasztházat akarok szélesíteni, teljesen új tetővel.

Figyelt kérdés
MOst nem rég hoztak egy törvényt hogy 300m2 ig csak be kell jelenteni hogy építkezel és annyi. Nem kell se terveztetni se semmilyen engedély. De ezt mindenki másképpen tudja akit megkérdeztem. Szóval fogalmam sincs.

#bővítés #házhoz engedély
2016. jún. 7. 19:17
 1/8 anonim ***** válasza:
/*/
2016. jún. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 szóda ***** válasza:

Most érdeklődtem utána, mert hozzáépítésen vagy tetőtér beépítésen gondolkoztam. A mérnök szerint csak komplett új ház építésekor nem kell építési engedély, de akkor is érdemes beadni az terveket az illetékes építésügyi hatósághoz, hogy ne akkor derüljön ki hogy mit nem engedélyeznek, amikor már készen van.


Minden egyéb építés, hozzáépítés, bővítés, tetőtérbeépítés továbbra is engedély köteles. (Vagyis szerintem mintha semmi sem változott volna.)


Mindenképpen beszélj az illető területen ismerős mérnökkel, hogy az adott helyen milyen beépítési és egyéb szabályokat kell betartani, mert rossz esetben nem kapsz lakhatási engedélyt, rosszabb esetben meg is büntethetnek, ha szabálytalanul építesz.

2016. jún. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
hát ez az hogy fogalmam sincs mi van. Felhívtam a körzeti illetékest az azonnal ilyen meg olyan engedély kell. Elmentem egy építészhez azt mondja hogy kell de szerinte ne szoljak egyáltalán csak építsem be. Beszéltem egy ügyvéddel, az meg azt mondja hogy semmilyen engedély nem kell csak egy bejelentés kell. A polgármesteri hivatalban meg nem tudnak semmit. Szóval nem tudom. MOst azt is nézem hogy kinek mi az érdeke hogy mondjon... MInden szentnek maga felé hajlik a keze. De köszi a kommentet
2016. jún. 7. 20:58
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez most milyen hülyeség már. Egy új házra nem kell engedély meg terv. Egy toldáshoz vagy egy szobához meg igen... Ki érti ezt?
2016. jún. 7. 21:00
 5/8 anonim ***** válasza:
Kell engedély, terv stb. Ezzel kapcsolatban annyi változás volt, hogy az engedély ingyenes lett. Új építésnél sem azt jelenti, hogy nem kell engedély, hogy azt és úgy építesz, ahogy akarsz, mert e-naplót ugyanúgy kell nyitni, ez alapján pedig az építésügyi hatóság ugyanúgy ellenőriz és ha mondjuk akkor derül már ki valamiről, hogy úgy mégsem jó, amikor meg van már építve, akkor lehet bontani, ezért ugyanúgy érdemes beadni a papírokat már előre a hatósághoz. Én a helyedben nem kockáztatnék. Elég egy rossz akaró, aki felnyom vagy elég, ha az építésügyi hatóságnál elkezdenek ellenőrizgetni és lebuktok. Mindkettőre tudok éven belüli példát. Nem volt vicces egyik esetben sem fizetni a tobbszázezres bírságot és fennmaradasi engedélyert a pénzt. Arról nem is beszélve, hogy a szakemberek nagy része sem kockáztat és nem épít tervek nélkül.
2016. jún. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Építési engedély kell. Ebben biztos lehetsz.

Az végképp nem igaz, hogy 300 nm-ig nem kell terveztetni. Kiviteli tervet kell készíteni, plusz a bejelentési terveket. Szóval komolyabb tervek kellenek, mint eddig, csak az eljárás rövidült le.

Én sem javaslom, hogy engedély nélkül megcsináld. Egyrészt a tervezőnek lehetnek olyan javaslatai, hogy gazdaságos és észszerű bővítés készül (láttam elég használhatatlan barkácsolást). Másrészt ha valaki felnyom, nagyon megbüntetnek. Amúgy a témában építész tervező és az építéshatóság (járási hivatal) illetékes, mindenki más laikus, egy ügyvéd pedig pláne ne osztogasson tanácsokat ilyen témában...

2016. jún. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezek fontos információk voltak. De itt csak egy bővítésről van szó. Ide is kell terveztetni? igazából nekem ezzel van a problémám. Új háznál persze oké. de itt. Erről a bejelentési kötelezettségről én is tudok. ilyeneket. hallottam hogy kijönnek és fotóznak. Erről mit tudtok?
2016. jún. 9. 08:21
 8/8 anonim ***** válasza:
A terv az alap. Azt megcsinalja alja a tervező, aztán feltölti elektronikusan és kéri az engedélyt. Akkor kimennek és fotoznak (nálunk pl csak utcáról csinálnak fotót), atnezik a terveket, ha valami hiányos vagy valami gond van, akkor kérnek még be papírt (pl statikai szakvéleményt, ha a terv mellé nem készült). Aztán kiadják az engedélyt, akkor kell nyitni e-naplót, szerződést kötni a szakemberekkel, fogadni egy fmv-t, ha úgy van, akkor műszaki ellenőrt. Amíg nyitva van a napló, addig bármelyik nap mehetnek ellenőrizni. Aztán amikor végeztek, akkor lezarjatok a naplót és újra kijönnek ellenőrizni, kérni kell használatba vételi engedélyt. Beszélj egy tervezővel.
2016. jún. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!