Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyibe kerül egy kéményrends...

Mennyibe kerül egy kéményrendszer telepítése?

Figyelt kérdés
Adott egy kisház, aminek pillanatnyilag egy fém csővel van megoldva a füstelvezetése, fatüzelésű kályha a szolgáltatja a fűtést, ehhez kellene egy “rendes” kémény. Az addig oké, hogy megveszem 130-150 ezer Ft-ért, de ha nem akarom elcseszni, és inkább szakemberrel telepíttetem, az mennyibe fájna? Egy ilyenre gondoltam amúgy [link]

2017. okt. 4. 20:52
 1/4 anonim ***** válasza:
50-100 körül beépíti a kőműves.
2017. okt. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 szenes43 válasza:
Szerintem ha csinálsz a kis ház falához egy normális beton talpat arra rá tudod állítani a készre szerelt kéményt. A kis ház falába be kell kötni a füstelvezetést és magát a kéményt is. Úgy láttam a képen hogy ez egy komplett kémény csak jól meg kell választani a szélárnyékot és a szilárd rögzítést. Gondolom tégla a fal és cserép a tető nem valami kátránynyűvadék.
2017. okt. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi az a kátránynyűvadék :D de igen elég normális ház. Valakinek tapasztalata házi kivitelezés terén?
2017. okt. 5. 22:02
 4/4 szenes43 válasza:
Cserép vagy hasonló tetőre gondoltam nem pedig valami szurkos melege ragasztott tetőre,mert abban nem bízok szikra s egyéb szempontból. Gáztüzelésnél az is oké. Ikerkéményem van és minden évben jönnek ellenőrizni és két kazán van beléjük kötve. Általában a vegyes tüzelésű megy és többnyire hulladék fával. Szerintem nem lehet olyan boszorkányság egy készre szerelt kéményt a ház megfelelő falához rögzíteni és belekötni a tüzelőberendezést.
2017. okt. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!