Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen típusú faelgázosító...

Milyen típusú faelgázosító kazánotok van? Van -e hozzá puffer, mekkora? Mi a tapasztalatotok vele? Mekkora házat fűtötök ki? S ha manapság építettétek ki esetleg, mennyibe fájt a telepítése?

Figyelt kérdés

Jelenleg van egy ókori vegyes tüzelésű és másik ágon egy gáz kazán, amit nem használunk. Anno egyszer kipróbáltuk és azon kívül, hogy tekerte az órát, még langyos is alig

volt a radiátor.Előtárolni fát nem nagyon van módom, így hideg volt előző években, ezen a télen fabrikettet használtunk, olcsóbb volt mint amikor fát vettünk.Ezért gondolkodtam el a faelgázosítón. Kértem árajánlatot és a viszonylag olcsó Atmos 25 kazán beüzemelése 750000.-Ft. Szóval tapasztalatokra lennék kiváncsi elsősorba.



2017. jún. 18. 20:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Abban biztos lehetsz, hogy fabrikettel drágábban fűtesz, mint gázzal. Helyedben tennék be egy kondenzációs gázkazánt!
2017. jún. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nálunk nagyon szar a gáz minősége, 65000.- ft volt 1 hónapra 110nm kifűtése, és akor még nem is volt minusz 20c, amellett sokszor kapok deszkákat, léceket darabolt száraz fát, mert faterom építkezésen dolgozik. A brikett kiegészítés, de 590ft/10kg-t vettem, ami magasnak hangzik, ha mázsában gondoljuk, de tél elején elég sokáig elég volt napi 1 csomag, -4,-5 Cfoknál 2 csomag ment/nap, mínusz 20 Cfoknál abban a pár napban 4-5 csomag, ment de összességébe véve, úgy hogy hidegebb volt a tél, olcsóbban jöttem ki, mint az előző évek. A gáz meg függ Putyin bácsitó és az Ukránoktól, szóval kösz nem. Faelgázosítóról meséljetek.

Szerintem ugyanis csak át akart verni a manus. Miért gondolom ezt? Mikor mondtam hogy ennyi pénzem nincs már kezdett visszakozni, csináltassam mással, ő segít, adja a kazánt amit 20000-t házhoz is szállít, miközben országos ingyenes házhozszállítás van.bla-bla

2017. jún. 19. 09:31
 3/6 anonim ***** válasza:

Az, hogy rossz a gáz minősége, egy mendemonda.

Azonban látom, hogy meggyőzhetetlen vagy.

Faelgázosító kazánba csak száraz fát rakhatsz, ami felhasogatva, szellős helyen minimum két évig száradt, de írtad, hogy nem tudsz betárolni fát. Így marad a brikett.


A kazán 450 ezer. Ha csak helyre rakja, akkor nem csinál egy nagy munkát. Egyértelműen hülyének néz, és le akar húzni. Kérj mástól is árajánlatot!


Hiába mondják, hogy jó a faelgázosító kazán puffer nélkül, ez nem igaz. Sokkal jobb, ha van hozzá. Hivatalosan akkora puffer kell, amekkora áthidal egy napot. Ez függ attól, hogy hány fokot akarsz odabent, mekkora a ház, milyen a szigetelés. Hány köbméter gáz fogyott a leghidegebb napon? Ha ezt megmondod, akkor ki tudom számolni, hogy mekkora tartály kell.


Nálunk 2 éve lett telepítve puffertartály. 1600 literes lett, mert ekkora fért be a kibontott ablakon. Mindennel együtt közel 600 ezer forintba került. De ki lehet hozni 400-500 ezerből is.


90 négyzetméteres, nagyon jól hőszigetelt házat fűtünk vele (padlás 25 cm üveggyapot, homlokzat 16 cm, nyílászárók 3 rétegű üveggel szereltek). Másfél napot legnagyobb hidegben is kibír, tehát muszáj naponta begyújtani, de csak akkor, ha nappal is -10 fok van.


Ajánlom az index vegyestüzelésű kazánok, és faelgázosító kazán, illetve puffer fórumát!

Ott olvastam én is sokat.

2017. jún. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nálunk tényleg szar a gáz, volt olyan, hogy a gázsütömbe a hurka 1 óra alatt nem sült meg. Mindenkitől azt hallom kell a puffer, szóval, ha eljutunk ideáig lesz. Tudnék venni valakitől Caldera 35w vadi új kazánt 316000.-+puffer 136000 1600l+puffer feltöltő együtt 52000, de együtt 500000.-

Már ajánlottak másik szerelőt, majd meglátjuk mit mond. Biztos átvert a másik, kérdeztem mennyi a kiegyenlítő tartály pl 180000.-a 35l, erre 42000.-tétel volt írva:(. Mindegy nem vele csináltatom meg.

110 nm, vegyes falazat, a falak jól szigetelnek, 2 ablak már ki lett cserélve, a többit most cserélem, és a padlást is most szigetelem+ bejárati ajtót is cserélem

2017. jún. 20. 03:31
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagyon helyes, hogy szigetelsz! A legolcsóbb energia az el nem használt energia!

Nyitott rendszer? Mert ha igen, akkor oda tökéletesen megfelel egy műanyag hordó is. Nekünk is az van több, mint 20 éve. Használtan 50 literes 1-2 ezer forint.

Nagyon le akar húzni az a szerelő!

2017. jún. 21. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Árpádsándor válasza:
Mindenképp a szigeteléssel kezd, azzal tudsz a legtöbbet spórolni. Személyes véleményem alapján a Calderát kerülném. Atmos-tól fölfelé nézelődj! Akkor inkább a jófofásról egy használt guntamatic vagy fröhling....abba legalább van anyag. Ezek a vékony kazánok főleg ha nem raksz be laddomatot könnyen lekondenzálódnak és pár év múlva a visszatérő ágnál kilukadnak...
2017. okt. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!