Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Könnyűszerkezetes házban...

Könnyűszerkezetes házban milyen az élet?

Figyelt kérdés
Elsősorban azoknak a válaszára lennék kiváncsi, akik már huzamosabb ideje élnek ilyen házban. Mi a véleményetek? Nem bántátok meg? miért döntöttetek így?

2017. okt. 17. 15:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem én vagyok az illetékes, mert nem éltem még ilyen házban, de az ilyenben lakó kolléganő állandóan panaszkodott, hogy szeles időben nyikorog a ház.
2017. okt. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%

Szomszédom ilyenbe lakik, "papír" falak, közte szigetelés, mint egy kaptárba, úgy bánja mint amelyik kutya kilencet kölkedzett, alig várja, hogy valami baromra rásózza.

Nagyobb szeleknél mintha mozogna az egész.

Azt mondta a tervezőm, hogy hagyjam üresen az udvart mert ha jön egy nagyobb vihar akkor a szomszéd házának legyen helye ahova befújja a szél, -néhány pillér azon a talpszelemen, rajta meg a tető, semmi az egész. az áráról meg nem is beszélve jobb lenne ha 1*10 annyiba kerülne d nem, annyi mint egy normális téglaház, csak 2 hónap vagy annyi se alatt kész.

Nézd meg azokat az országokat ahol nagyobb viharok vannak, elsöpri mint a sz**rt, és nem tudhatod hogy itt is milyen viharok lesznek a jövőben.

Néztem a minap USA-ba csak a tégla épületek maradtak talpon, a többi eltűnt.

2017. okt. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%

Nem kell lehurrogni a könnyűszerkezetest. Annak igenis jó, aki olcsón tud fűrészárut venni (márpedig amcsiban olcsó) Te sem szórakoznál a téglával, ha az 2x többe kerülne, mint a fa.

Ez valóban így van, a léghang gátlása a könnyűszerkezetesnek a legrosszabb, de annyira nem tragikusan rossz.

2017. okt. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%

Nem volt még sajátom, de laktam 3 hónapig könnyűszerkezetesben. Azt leszámítva, hogy valóban nyikorgott, nem volt vele semmi problémám.

Azt gondolom meg lehet ezt csinálni jól is, meg vacakul is, mint minden mást. Ha vacak, akkor olyan hatást kelt, mintha egy kutyaólban aludnál, amin átsüvít a szél és bármikor felkaphatja egy fuvallat a fejed fölül. Ha jól megvan csinálva, akkor viszont azt gondolom nehezen érzékelhető a különbség. Van egy barátnőm, akik maguknak építtettek egyet, mindenre odafigyelve (építőmérnökök mindketten) és imádják. Nincs is kutyaól érzetem a házukban. Nem is volt olcsóbb, mint egy tégla ház...

2017. okt. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

#Annak igenis jó, aki olcsón tud fűrészárut venni (márpedig amcsiban olcsó) Te sem szórakoznál a téglával, ha az 2x többe kerülne, mint a fa.


Ez igaz, de nem amcsiba élünk, és itt igen drága a fa, a szigetelő anyag se olcsó.

Arról nem beszélve hogy nem teherhordó, -így egy képet nem tudsz felakasztani mert leeseik-, -képletesen értve.

- Bár megnézném, hogy egy 30 kilós TV-t hogy raksz fel egy 20centis OSB/gipszkarton falra.

-Vagy amikor a gyerekeid a csaptelepbe kapaszkodnak, vagy a mosdókagylóba, -a fallal együtt kiszedik.


Mint mondtam, ha tized/ötöd annyiba kerülne (max 5M) támogatnám, és jónak mondanám, de ismétlem, nagyon drága.

források:

"A tapasztalataink szerint a fenti példában említett 100 m2-es lakóházat KULCSRAKÉSZEN kb. 30-38 millió forinttól (5% ÁFA) lehetséges megépíteni."

[link]

----------------

ALFA 60

Egyszintes

könnyűszerkezetes ház

bruttó 60 m2, terasz nélkül

12 200 000,- Ft-tól + Alapozás + Tervezés

-kb 20M mindennel

[link]

2017. okt. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Abból költöztünk vályogba, utáltam, hogy szex közben akkor sem lehet megnyikkanni, ha a gyerek 3 szobával arrébb van...
2017. okt. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Itt a közelben többet is építettek. Mutatós, de? Beton alap, fém és fa váz, szigetelés, a tető is harmatgyenge. Szélben mozog minden. Nekünk régi téglaházat sikerült vennünk, nem régi, de kibővítettük és felújítottuk. Nem fúj át rajta a szél.
2017. okt. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Farostlemez falak, vékony szigetelés, hogy lehet ezt télen kifűteni? Jó, van benne kandalló, de akkor is hideg lesz. A sógorék építtették, de öt hónapig tartott, mert a belső szereléshez szakembert találni nem könnyű. Néhány napja költöztek be. Nekem nem kéne.
2017. okt. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
42%

A fa is jól szigetel, de gyakorlatilag az egész fal szigetelés :).

De am amerikában azért divat, mert ott olcsó az import fa kanadából, nálunk meg egy árban van a téglával, sosem értem meg, aki ezt választja...

2017. okt. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem aki lenézi ezt a technológiát, valószínűleg sosem látott minőségi könnyűszerkezetet. Én mindkettőbe laktam (tégla és könnyűszerkezet), jelenleg is könnyűszerkezetben lakok. Az össze barom csak azt szajkózza hogy a szelet nem bírja meg, papírvékony, stb. Általában megvan az ellentét a téglások vs könnyűszerkezetesek között. Igazságot felesleges tenni. Elmondom hogy egy tégla házat is simán el lehet cseszni, nem kell elszállni annyira. Szerintem a technológia sokkal fontosabb, illetve a beépített anyagok minősége. Üzenem az egyik okosnak, nem akarlak elkeseríteni, de a tető az minden esetben egy könnyűszerkezet, totál mind1 hogy tégla, pro koncept, fém vagy fa vázas épület.
2017. okt. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!