Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Könnyűszerkezetes házakról...

Könnyűszerkezetes házakról vannak tapasztalatok? Jobban megéri?

Figyelt kérdés
Minden rapasztalat érdekelne. Most tervezünk a párommal házvásárlást, és sok jót olvastam ezekről. 10-15 millióért vannak itt eladó házak, amikre még költeni kell. Lehet, hogy jobban megérné a könnyűszerkezetes?

2017. szept. 11. 19:31
 1/6 anonim ***** válasza:
33%

Én nagyon szeretem, a fiam is könnyűszerkezetesben lakik, hát télen komolyan mondom, fele annyi a gázszámlája, mint nekem a fele akkora, hagyományos házban.

Mivel a belső falak gipszkartonnal vannak borítva, kifejezetten jó a hőakusztikája, mert nem elnyeli, hanem visszaveri a hőt. Ne higgy a hülye mendemondáknak, hogy papírház, meg ilyesmi. Amúgy egy családiházon mindig van mit csinálni. :) Sok sikert a vásárláshoz!

2017. szept. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
Nem éri meg. Mert az előítélet miatt (aminek egy része jogos) és a műszaki megoldások ( techonógiák be nem tartása, rendszer helyett egyedi megoldások, csomópontok) miatt nem tartja az árát.
2017. szept. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
39%

"Ne higgy a hülye mendemondáknak"


jajj ezek a hülye mérnökök illuminanisták mind, direkt rosszat akarunk az embereknek. :)

2017. szept. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%

Nincs kultúrája mifelénk. Nem ismerik az anyagokat, a szerkezeti megoldásokat. Aki meg jó kivitelező, megkéri az árát és semmivel sem olcsóbb, mint a hagyományos tégla.


Ja és 300000ft/m2 alatt nem jössz ki új házzal, ennyivel kalkulálhatsz.

2017. szept. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%

Papírházi mende mondákhoz:

Olcsóbb.

Új építésüként nem. De használtan igen, mivel nem tartja az értékét.

Kevesebbe kerül a téli fűtés.

Ez igaz. Kíválló hőszigeteléssel készülnek. Valójában másból sem állnak mind valamilyen tartószerkezet vastag hőszigeteléssel a kétoldalán pedig burkolva.

Könnyűszerkezet értsd: könnyű. Nincsenek több 10 tonnás falak, födémek. Nincs ami hőn tartsa a házat. Télen hamar kihül. Igaz, hamar fel is fűthető.

Az alacsonyabb fűtésköltséget kissé árnyalja a nyári klímahasználat. Akár csak egy tetőtéri lakásban. Nyáron dög meleg.

Hőakusztika. Ilyen fogalom nem létezik.

A gipszkarton válaszfalak ellemben sokkal több zajt engednek át mint a hagyományos válaszfalak.

Gipszkarton falakra nehéz tárgyakat rögzíteni nem egyszerű feladat. Kevés a szakszerűen szerelt hosszútávon repedésektől mentes gipszkarton fal.

Sok előnye is van a papírházaknak. De szerintem ezek eltörpülnek a hibái mellett.

Ha pl. faszerkezetű, akkor rovar, gomba, és tűzgátló anyagokkal van kezelve. Ezek folyamatosan a lakótérbe kerülhetnek. Kell azt neked és a gyerekeidnek beszippogatni?

2017. szept. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk sajnos nem lehet fillérekért fát venni, mint Finnországban, Oroszországban vagy Kanadában. Szóval mire megépít valaki egy könnyűszerkezetes házat, árban ott van, mint ha téglából csinálná.

Nézz meg belőle többet, beszélj a gazdákkal, persze ne azokkal, akik éppen szabadulni akarnak tőle, mert ők sose fognak a hátrányokról beszélni :)

2017. szept. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!