Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Levegős hőszivattyús rendszere...

Szudan kérdése:

Levegős hőszivattyús rendszerek COP értéke hogy alakul különböző hőmérsékleteken?

Figyelt kérdés
Levegős hőszivattyúknál, nállam 3db klíma van, aminek a SCOP 5,1 és -15ig fűt. mellette cserépkályha ás kandalló. most úgy használom hogy 1 fokig a klímák mennek, hidegebben pedig a szilárdtüzelésűek. Ki szeretném számolni hány fokig érdemes használni a klímát fűtésre. de nem találok semmit hogy változik a COP szám különböző hőfokoknál.

2017. okt. 21. 17:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Ahogy egyre hidegebb van, úgy egyre látványosabban romlik a COP. Ez itt egy levegő-víz prémium kategória, itt láthatod kb. mi van. [link] A Panasonic a katalógusában egy elég bő táblázatban fokonként megadja a COP-ot, a kilépő víz hőmérsékletétől függően-15 C-ig, amit egyébként érthető okokból a többi gyártó nem nagyon akar.

Azért kíváncsi lennék melyik klíma az amelyiknek 5,1 a SCOP-ja és csak -15C-ig fűt, mert csak egy klímát ismerek amelyik tudja az 5,1-et, az pedig a panasonic VE sorozat szűk egy miláért darabonként, de az -30 C-ig tud fűteni.

Egyébként a fűtésre optimalizált klímákkal (VE, NORDIC) -20 C-ig nyugodtan fűthetsz, mert lényegesen olcsóbbra jön ki mint a fa.

2017. okt. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy +5°C körül elkezd lefagyni a külső hőcserélő amit kutya közönséges elektromos fűtőszállal saját maga kiolvaszt. Minél több a pára a levegőben, annál több a jég, óránként akár 20-30 percet is mehet a fűtőszál és ez agyoncsapja COP értéket.

Ezzel nem tudsz mit kezdeni, akármilyen csúcs géped van.

Mi elkezdtük mérni fogyasztásmérővel, egy nap mennyit eszik a fűtőszál, de erősen függött az időjárástól.

2017. okt. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem sokat értesz hozzá, ha azt gondolod hogy a kültérire ráfagyott párát a klíma egy fűtőszállal olvasztja le. Nem láthatsz ott semmi fűtőszálat, legfeljebb a csepptálcában, hogy a nagyon nagy hidegben nehogy belefagyjon a klíma aljába a leolvasztott kondenzátum. A klímák, hőszivattyúk elsősorban un. "forró-gőzön" olvasztanak le, ami azt jelenti, hogy csinálnak egy fordított hűtőköri ciklust, és a beltériből, hőszivattyúzza ki a hőt a kültéribe. Létezik egy másik módszer is, ez a panasonic szabadalma, amikor a kompresszor maradékhőjét akkumulálják, és abból történik a leolvasztás. Az első esetben amikor a gép leolvaszt belül elkezd hűteni egy rövid ideig (a hőt a fűtött helyiségből vonja el), a második esetben még leolvasztás közben is tud fűteni a masina. Nem véletlenül egy milába kerül a VE. Ezen kívül még van egy leolvasztási mód a hőszivattyúnál, de ez vész-üzemmód, amikor nem tud gőzön leolvasztani mert a kondenzátorban nincs elég hő (pl kicsi víztömeg), ekkor a kompresszort járatja csúcson, hogy az abból származó hő valahogy mégis leolvassza az elpárologtatót. Még annyit, hogy a régebbi klímáknál időrelével oldották meg a leolvasztást, ami roppant gazdaságtalan megoldás, mert ha kell, ha nem, fűtés üzemmódban fél óránként csinált egy olvasztó ciklust. A jobb fűtő-klímák már egy bonyolult algoritmus alapján állapítják meg mikor kell jégteleníteni, és tényleg csak akkor olvasztanak amikor kell.
2017. okt. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Syen city klímákról van szó, ezzel vettem a házat egy hónapja, és a tulaj azt mondta hogy áprilisba lett felrakva...
2017. okt. 21. 20:00
 5/9 advance válasza:
solarGyula hozzászólását annyival egészíteném ki, hogy a kondenzvíz elvezető csövek és a csepptálca fűtését csak fűtőszállal lehet megoldani, ennek a fogyasztása a klíma hatásfokát rontja, igy részben az első hozzászólónak igaza van. A mai modern gépek fordított ciklussal megoldják a hőcserélő leolvasztását (csak annak).
2017. okt. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
amúgy megnéztem rosszul írtam a klíma scop-ja 4-es, így hogy alakul a cop 2 foknál és alatta?
2017. okt. 22. 14:02
 7/9 anonim ***** válasza:

Fél órája keresgélem a neten, de nem találom (elfelejtettem a típusát, a régi munkahelyen volt felszerelve).

Úgy nézett ki a mint a ventilátoros fűtőtestek betétje.

Nem mai darab volt, azóta lehet fejlődött a technika.

2017. okt. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Megkerestem a klímát valamelyik webáruházban, és tényleg 5,1-re írják az SCOP értéket. A klímát ha jól emlékszem olyan 170 ezerért adják. A 170 ezres kategória, és az 5,1 SCOP kizárják egymást, úgyhogy ez egy kamu érték. A Daikin, Panasonic R32-es klímáiból is csak a bőven prémium kategória tud 5 feletti SCOP-ot, de én még ezeket is a hiszem ha látom kategóriába sorolom. Különben ha elolvasod az előbbi kommentemet, az írtam, hogy a csepptálca fűtéséhez fűtőszálat használnak. Viszont nem fűt folyamatosan, csak leolvasztáskor,ami pár perc, így azért már nem olyan fájó a dolog. Érdekes pár éve még csak opcióként volt rendelhető a csepptálcafűtés, most meg már a gagyi kategóriába is berakják alapból.A tapasztalatom az, hogy még -15 C hidegben sem fagyott bele a tálcába a leolvasztott víz, olyan meleg volt, hogy simán kifolyt a klíma alján lévő lukakon. A gáz az volt, hogy ráfolyt a tetőre, onnan meg bele a csatornába, és ott meg belefagyott úgy, hogy kétméteres jégcsapok csüngtek ki belőle.
2017. okt. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
előkotortam én is a netről az adatlapját. (komoly munka volt) igazi scop: 4,0 a cop: 3.61 ami ennyi pénzért elég jó, lényegében ugyan azt tudja mint a gree lomo plusz ami pár ezerrel drágább. (bár ha én vettem volna akkor a gree-t vettem volna)
2017. okt. 27. 06:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!