Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Egy régi, omladozó falusi...

Egy régi, omladozó falusi házat örököltem, el tudom bontani egyedül?

Figyelt kérdés
A szomszéd már feljelentett, félek hogy az önkormányzat megbírságol.
2017. okt. 28. 09:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Alap esetbe eltudod (műemlék,túl magas stb amikhez engedélyt kell). Aztán kell olyan,hogy építésügyi hatósági kérelem, és abba a hatósági bizonyítvány kiállítását kérni (10000 illetékbélyeggel) földmérő is kelleni fog (ez olyan 30-40000 átlagba)
2017. okt. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Igen/Nem/Talán, de bejelentési v engedély kell, szintén önkormányzat.
2017. okt. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Közben megnézetem: (helyetted, mert szerintem a google neked is elérhető):


"A leggyakoribb: családi házak


Ha szabadon álló családi házunk van, amely más épülethez semmilyen módon nem kapcsolódik, illetve nem is műemlék, akkor engedély nélkül elbontható. A családi házak jelentős része ebbe a kategóriába esik, a hatósági szabályozás nem tesz felesleges adminisztratív terhet az átlagosnak mondható bontások beruházójára."


Tehát lehet hogy csak bejelentéshez kötött, de mindenképp az önkormányzatnál kell érdeklődnöd.

2017. okt. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, de elsősorban arra lennék kíváncsi hogy én magam egyedül el tudok-e bontani egy házat?
2017. okt. 28. 10:22
 5/20 anonim ***** válasza:

Azt neked kell tudni,hogy mennyire vagy képes egyedül elbontani.

Nekem födém problémám volt egyedül, tető lebont majd hívtam hívtam embert géppel,hogy lökje már meg...ez a régi fa meg agyag vagy sár vagy nem is tudom,de azért jobbnak éreztem ha inkább meglökik és nem föntről állok neki csapkodni

2017. okt. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de ha te ezt nem tudod magadról, akkor mi, akik nem ismerünk téged, honnan tudhatnánk?

Az én férjem pl. képtelen lenne erre, de a fiamnak simán menne.

Ez pont olyan kérdés, mintha én faggatnálak, hogy szerinted én át tudom e úszni a Dunát, holott azt sem tudod, hogy tudok e úszni!

Egyébként nem az elbontás itt a probléma (tényleg meg lehet löketni) hanem utána az elszállítás, anyagilag is, de ez akkor is fennáll, ha te bontod, vagy mások.

Ezen gondolkodj!

2017. okt. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Az ilyet géppel csinálják. Keletkezik 100 m3 bontási anyag. Hova teszed el tologatod a legközelebbi lerakóhelyre talicskával? Egy élet kevés lesz rá. Egyáltalán mekkora ház? Menthető belőle valami? Egyáltalán kell valami belőle ? Semmit se írsz és adjunk tanácsot. Én úgy csináltam ilyet hogy az ócska vályog istálóról lekaptuk a cserepet azt elraktuk mert hasznosítható. A faanyagot szintén leszedtük mert azt összevágtuk tüzelni. A falat ami vájog volt meg elhordták . Homlokrakodó és teherautó segítségével.
2017. okt. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Az kimaradt jogy hárman kaptuk szét a tetőt. Ha kell ilyesmi neked egyedül nem fog menni.
2017. okt. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
van egy platós teherautóm, a hulladékot megoldom.
2017. okt. 28. 11:27
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

A hulladékot csak szabályosan, minden esetben az előírásoknak megfelelő lerakóba szállíthatod és a befogadásról neked igazolást adnak.

Másképp nem csinálhatod és kalkulálj ezért kb. 500ezerFt. költséggel, még ha magad ügyködöd is a fel és lerakodást, saját teherautóval.

A sitt befogadása ugyanis sehol nem ingyenes.

2017. okt. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!