Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kötelezhet bárki arra, hogy a...

Kötelezhet bárki arra, hogy a szomszéd szennyvízelvezetése az én telkemen legyen megoldva?

Figyelt kérdés
Hamarosan kiépitik a szennyvízhálózatot a falunkban. A szomszéddal a telekhatárunkon nincs kerítés,rögtön az én udvarom van mellette. Mivel neki a ház körül minden le van betonozva,az alatt futnak a csövei,az én udvaromat kell majd emiatt felásni?
2017. okt. 30. 23:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyis. Szépen felveri a betont és kész.
2017. okt. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%
szabálytalan is lenne nálad vezetni a másikét
2017. okt. 31. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

A törvény erre akkor ad lehetőséget,ha más műszaki megoldás nem lehetséges .Ekkor viszont a szomszéd szolgalmi jogát is bejegyzik a földhivatalnál .

Ez a közműveknél így van .

A mi szomszédunk is elment a legfelső bíróságig,de nem tudott mit tenni ellene .A mi házunk 1 megosztott telek belső felére esik,és csak az ő udvarán keresztül érhető el a szennyvíz hálózat .

A szomszédodnak sajnos betont kell törnie,és ásni,ha rá akar csatlakozni a szennyvíz csatornára .

2017. okt. 31. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

Az, hogy le van betonozva a telke, az nem jelenti azt, hogy nálad kellene ásni és nem nála. Ha csövet akar fektetni, akkor szépen felveri a saját betonját és kész.

De pontosan nem írtad meg, milyen a területek elhelyezkedése. Ha csak a te telkeden keresztül tud rácsatlakozni a szennyvízhálózathoz, akkor szolgalmi joga van arra, hogy a telkeden keresztül vezesse a csövét. Ha rendelkezik utcai fronttal, ahol a fővezeték fut, akkor semmi köze a telkedhez.

2017. okt. 31. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Megoldhato nala is,csak betont kell vernie,bar van fuves terulete is,csak arrafele nagy munka lenne megcsinalnia. Gondolom,nem szeretne... En meg azt nem szeretnem,hogy az en udvarom legyen felturkalva... meg ha csotorese lesz veletlenul,ne engem ontson mar el a tragyaja .. koszonom a valaszokat!
2017. okt. 31. 08:15
 6/11 anonim ***** válasza:
70%
A csőnek földalatti rakétával is lehet nyomvonalat fúrni, nem feltétlen kell az egészet felásni, vagy feltörni. Ehhez megfelelő szaki szükséges, de ma már nem csak a kubikolás létezik.
2017. okt. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%

Ha megoldható, akkor oldja meg, neked semmi közöd hozzá!

A legjobb lenne kerítést csinálni, akkor nem lennének ilyen gondjaid!

2017. okt. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Azt terveztuk,igen. Bar azon az oldalon az o dolga az elkerites,nagy resze el is van,csak a haz hatso falanal nincs. Inkabb megcsinalom akkor...
2017. okt. 31. 11:37
 9/11 anonim ***** válasza:
78%
Nálam egy 17 éves nyárimunka jeligére ásta ki a gödröt meg vert egy lyukat a betonkerítés alapjába, jól megfizettem. Meglett a hőn áhított telefonja.
2017. okt. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
54%

Ha elég vastag csövet tesznek le és a lejtés is megfelelő, meg tisztító akna is van akkor nagyon kicsi az esélye a dugulásnak. Én ingyen semmiképpen sem engedném meg. Ha nem akarja szétverni a betont az udvarán, fizessen.

A saját csöved mellett nem lehet lefektetni a másikat ?

2017. okt. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!