Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyi a 0ról felhúzni egy házat?

Mennyi a 0ról felhúzni egy házat?

Figyelt kérdés

Mennyi a 0ról felhúzni egy házat? mondjuk egy 30-35nm ?

mert az látom hogy 10-15millákér probálnak ekkora méretben lepukkant állapotúakat eladni, célszerűbb telket vadászni és saját magad építkezni?

telket lakást milyen oldalakon érdemes lesni folyamatosan? :) Köszi



2017. nov. 3. 01:08
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%
19-es okfejtése hibátlan. Arról nem is beszélve, hogy nem egy várost ismerek, ahol nem is engedélyeznek 35nm-es házat, mondván, hogy rontja a városképet. Nekem '98-ban a 75 nm-es tervemet is körberöhögték, és lekutyaólazták. Ezzel mondjuk nagy szerencsém volt, mert ez is közrejátszott abban, hogy végül inkább vidékre költöztem, vettem egy vályogházat, és azt újítottam fel. Életem legjobb döntése volt!
2017. nov. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

[link]


Nem lehetetlen... itt Londonban már találkoztam több emberrel is, aki ekkora mobilházban él... volt aki 3fős cdaládban... pedig nem szegény emberek...

2017. nov. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Vannak oldalak, ahol 240eft/nm árat mondanak, és ebben kvázi minden benne van, de nem hiszek benne, hogy valóban így van. Pl. ott azt írják, hogy 10 centis EPS a homlokzatra (manapság ez elég, de minimális), inkább 20 centi legyen és Grafitos, metchlaki 3000ft/nm-ig.

Egyébként azt mondom, hogy itthon fel lehet húzni 240eft/nm-ből már nagyon jó házat, ha te szerzel be minden anyagot, és nem hagyod, hogy lehúzzon az építtető cég. Egy ismerősöm történetét tudom felhozni, aki 250eft/nm ár fölé ment kicsivel: rettenetes analizálással a háta mögött, mi hol olcsóbb, minden akciót figyelembe véve, némi "cigánykodással" a boltokban, utolsó darabokat lesve, minden egyes akciót keresve. Mivel nem ért semmilyen szakmunkához kénytelen volt az anyagáron spórolni. Konkrétan vele voltam, amikor a hőszigetelő rendszert vette: 1.200.000Ft-ra jött ki, mondta, hogy egy kicsit szeretne faragni az árból,... sikerült is neki. A 11.000ft/nm áras csempe a fürdőszobába került mindösszesen 3500ft/nm-be, mert pont a maradék 19nm kellett a fürdőbe és wc-be. Hagy ne mondjam, hogy a fa parkettával, is hasonlóan járt, töredék árért sikerült beszereznie. Sorolhatnám a többit is, de felesleges...

Szóval: lehet így is építkezni, sőt, azt gondolom így is kell, mert iszonyú pénzt meg lehet takarítani.

300eft/nm árért már konkrétan passzívház kihozható, komoly hőszivattyús rendszerrel, ez azonban szerintem kevés embernek sikerül, ha mindent rábíz a vállalkozóra.

De miért is akarna valaki 30-35nm es házat építeni? Arányában drágábbra fog kijönni...

2017. nov. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!