Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Külső hőmérséklet érzékelő...

Külső hőmérséklet érzékelő északi szonda?

Figyelt kérdés
Érdemes-e takarni külső hőmérséklet érzékelőt,északi szondát?A kettő ugyanaz?Vagy ha nem akkor mi a különbség és melyik a hatásosabb?
2017. nov. 8. 06:38
 1/5 A kérdező kommentje:
Egy Ariston Clas Prémium Evo 24 tipusú kondenzációs gázkazánról van szó.És mellette egy Computherm Q7RF típusú termosztát.
2017. nov. 8. 06:57
 2/5 anonim ***** válasza:

Mindenféle érzékelőre igaz: a levegő hőmérsékletét kéne mérni.

Ha bármilyen (nap) sugárzás éri, az bezavar (értsd: a kémény melletti hő sugárzás is több fokkal eltéríthet, vagy egy szellőző)

2017. nov. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nekem az északi szondát ajánlották,miután infót kértem,hogy milyen vízhőfokra állítsam a fűtővízet.Mert az én kazánomon 1et lehet csk
2017. nov. 8. 07:45
 4/5 A kérdező kommentje:
Elnézést,valamiért rosszul írta,nem takarni hanem FELRAKNI.
2017. nov. 8. 08:55
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is 24-es kondenzációs ariston van ugyanilyen termosztáttal, és én nem raktam fel a külső érzékelőt.

Egyrészt azért, mert a lakás kialakítása miatt gyakorlailag csak a kéménykürtőben lehetett volna értelmesen felvinni a vezetéket hogy északi oldalra kerüljön az érzékelő (és akkor ez nem jutott eszünkbe).


Másrészt meg azért, mert a kazán az előszobában van jól hozzáférhető helyen, és én magam elvégzem ezt a feladatot :) Ősszel elindulok 40 fokos vízzel, és amikor már nem elég, feljebb csavarom. Egy szezonban nagyjából 6-8 szor kell hozzá nyúlni, többször nem, ennyit meg kibírok.


Amit szeretnék az az, hogy reggel hamar fűtsön fel (melegebb vízzel) este meg vegye lejjebb, hogy folyamatosan langyos legyen a radiátor, csak ilyet a kazánom nem tud, ennyit meg már lusta vagyok kézzel tekergetni.

2017. nov. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!