Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Szerintetek lehet egy volt...

Szerintetek lehet egy volt borospincéből lakást, föld-dombházat kialakítani?

Figyelt kérdés

Egy domb felső utcáján van, jelenleg egy bejárata van, borkészítő felszerelésekkel, viszont nagy a föld alatti része. Lehet-e megoldani hogy a fény beáramoljon? Egy légmozgásos fűtés-szellőztető rendszerre is gondoltam.

Esetleg másik be-kijáratra..

Meg még lehet a felette levő telekre is építeni..


Nos vélemények ???



2017. nov. 13. 23:06
 1/5 anonim ***** válasza:
28%
Én amiatt nem csinálnám, mert az én ízlésemhez túl párás (dohos) lenne.
2017. nov. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

Kupolákkal szokták megoldani, hogy a fény bejusson. Régi borospincékben vastag penészréteg van a mennyezeten, ami a borkészítéshez jó, viszont ha házat akartok belőle, akkor komoly költség lehet a végleges eltávolítása, a falakba ivódott jellegzetes pinceszag eltüntetése. Vannak olyan tervezők, kivitelezők, akik élőházakkal, dombházakkal foglalkoznak, nagyon klassz dolgot ki lehet hozni belőle, én valószínűleg belevágnék.:-) Számos előnye van, és igazán különleges, természetközeli élmény egy ilyenben lakni.


[link]

2017. nov. 14. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Laikusként egy problémát látok.

Dombházat eleve úgy építik meg hogy a falakat gondosan leszigetelik hogy később ne nedvesedjen át.

Pincék építésénél ez nem szempont. Így örökké gondod lenne vele hogy nedvesedik, dohosodik, nem tehetsz bútort a falhoz mert pár év alatt szétkorhad, penészedik a nedvességtől.

2017. nov. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%

Állandó lakhatásra totálisan alkalmatlan (pince tulajdonosként mondom) dohos, büdös, penészes.

Mi nyaralónak vettünk ilyet, rengeteget költöttünk rá, többet is mint szerettünk volna és a probléma fennáll azóta is.

Akinek kevés a pénze, az nem fogja tudni megoldani milliókból a szigetelést, akinek meg sok, az eleve nem ilyennel barkácsol, hanem építtet, megfelelő szigeteléssel.

2017. nov. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
9%
Túl sok volt a Gyűrűk Ura a hétvégén? :)
2017. nov. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!