Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Konyha körülbelül 10 négyzetmé...

Konyha körülbelül 10 négyzetméteren?

Figyelt kérdés

Tippeket / tanácsokat / ötleteket szeretnék egy tetőtéri konyhához


Eddig kis nappali szerű volt Tv-vel, kanapéval, most konyhává alakulna. 3 szoba + 1 fürdős Wc és a lépcsőlejáró nyílik belőle



mosogató, mikro, minisütő, tv, kv főzőre lenne szükségünk, plusz azért egy kis asztalka sem ártana székkel


2018. jan. 2. 14:38
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

[link]


minőségi paint rajzzal szemléltetve :D

2018. jan. 2. 14:39
 2/12 anonim ***** válasza:
Jó ötlet, hajrá! :-)
2018. jan. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
köszi :D
2018. jan. 2. 14:41
 4/12 anonim ***** válasza:

Húsz négyzetméteres konyhából kellett költöznöm tíz négyzetméteresbe...túléltem. Tíz négyzetméteren(ben) is lehet konyhát művelni, méghozzá nagyon jól..ennek megszokásához kellett néhány év.


Igaz plafonig ki van használva minden négyzetcenti. Arra ügyelj, hogy a legkorszerűbb szag/páraelszívód legyen...mert ha az nincs, akkor...

Az asztalka kihúzható, a székek finoman gurulnak, minden halkan nyílik, légfékes csukódás mindenhol.

Át kell gondolni a kv főzés újfajta megoldását,mert nagyon macerás a régi nagynyomású.


a rendezkedés előtt bemész egy nagyobb lapszabászatra, és ott meglátod a lehetőségeket. Csakis csináltatott bútorral megy a buli.

2018. jan. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hét m2 a konyhám, itt születtem.


Az alaprajzzal kapcsolatban: rengeteg az ajtó! És gondolom ferde a falsík a tető miatt.

Étkezőasztalt oda tudsz tenni, ahol most nincs semmi középen, az ajtók közé. Nem szívesen ennék ilyen huzatos helyen, mondjuk. Bútort a kanapé helyére tudsz tenni, meg a tévé helyére.


Mivel ilyen az egész, lenne egy meredek ötletem. Tegyél középre egy hosszú pultot, szigetet, és abban legyen minden. Szekrény, polc max ott, ahol van ehhez fal, de lehet nem is kell már, és csak keskeny fér.



még talán ez, de kicsiben azon a részen, ahol most a bútorok vannak

[link]



[link]


[link]

Ezen a linken az első pontnál a hármas fotón a fekete bútor

2018. jan. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
És a ferde falsík alá lehetne tenni kis szekrényeket, rá mikrót, stb. A sziget fele lehetne asztal. (előző)
2018. jan. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
nem rossz ötlet, igen a tetőnél jelöltem is, hogy ott ferde a plafon, a kanapé helyére tudna menni a csap, mert ott vannak a vezetékek
2018. jan. 5. 13:46
 8/12 anonim ***** válasza:
Arra gondoltam, hogy ahol a kanapé felirat van, oda menne a mosogató, meg a hűtő (gondolom kombi hűtő), a ferde tető alatt ahol a négyzet van, ott alacsony szekrény lenne végig, bele meg rá pakolni, (mikró pl.) és ahol az asztal felirat van, ott és onnantól balra lenne egy sziget. Ahol az asztal felirat van, ott lenne a tűzhely, a szigetben, (akkor főzésnél egy kis körben van a hűtő, mosogató, tűzhely, és mellette mindjárt jön a pult), ahogy ott a hely adja körben lenne pult, meg alatta szekrény, és amerről a sok szobaajtó van, az a vége a szigetnek asztal vagy asztallap lenne. Azt akár le is lehetne hajtani, a székek meg lehetnek összecsukhatóak vagy rakásolhatóak. (pontosan nem tudom, mennyi a mérete, és csak tipp, h ez így kényelmesen befér). Vagy ott egy kis sziget, ahogy az asztal felirat van, utána szünet, és arrébb az asztal, és akkor közte el lehet menni (pl. szembe lévő szobákba).
2018. jan. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Vagy középen kettéosztjuk a teret képzeletben (függőlegesen a rajzon). Ahol most a nappali van, az lesz a konyha, de akkor meg kicsi, mondjuk akkor nem pont felénél osztjuk ketté. Szóval mosogató, hűtő, tető alatti szekrény úgy, mint előbb írtam, de nem sziget van, hanem egy pult keresztben, mintha a két szemközti szobaajtó között húznánk egy vonalat. A belső oldalán a tetőablak felé lenne a tűzhely, plusz pult, plusz szekrény az aljában. Ahol a sok ajtó meg lépcső van, a másik felében lenne egy étkezőasztal.


Kezdek belejönni. De biztos inkább rajzolnom kéne.

2018. jan. 6. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
ha van időd, kedved nyugodtan rajzolhatsz :D segítene
2018. jan. 6. 21:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!