Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mi a padlófűtés?

Mi a padlófűtés?

Figyelt kérdés

Vettünk ősszel egy házat. A volt tulaj azt mondta, hogy padlófűtés van.

Az már padlófűtésnek számít, ha nem a falban, hanem a parketta és a metlaki alatt megy a cső?

Szobában is kb 2 ponton, előtérben is egy metlakikocka területén meleg van, és ennyi. Ez lenne a híres padlófűtés, vagy a kedves tulaj átb.sz*tt?

A padlófűtés egész területen meleget ad, nem?



2018. jan. 23. 18:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Az egesz padlonak melegnek kellene lennie, nem csak 1-2 helyen.
2018. jan. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az attol még nem nevezhetö annak ha a padlo alatt van elvezetve a cső

A padlófűtés mikor rendesen fütőtestek vannak beépitve a padló alá.

2018. jan. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Szeder Katalin válasza:
5%
Én egyszer jártam padlófűtéses házban, és nagyon fáztam, a talpamtól a testem nem kapott hőt. Nem ajánlom, vagy csak más fűtéssel kombinálva. A klíma talán egyszerűbb.
2018. jan. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Van radiátor, a kisebb szobákban dög meleg van, a nagyobbikban elég hideg...

Valamint az előtér egyben van a konyhával és ott csak 1 kis radiátor van, szóval hideg van.

Hiába van felnyomva a termosztát, nem tudja felfűteni, csak a gáz pörög ezerrel...

2018. jan. 23. 18:43
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Sokakat megtévesztenek ezzel.Most szereltetjük a központit.

3 tagú a szerelő csoport.Még egymással is nagy vitába keveredtek.természetesen akiné ez van az igyekezett megvédeni,dicsérni állitását milyen jó is .Ahhoz hogy meleget adjon,rengeteg csövet kell lefektetni,és az ebben áramló meleg csal 36 fok körüli .

Ez a fűtés csak komfort érzetet ad ,de igazi meleget soha sem fogsz érezni .

Van egy termál fürdő,ahova néha elmegyek csontot áztatni

A csili-vili zuhanyzójában padló fűtés van ,de mikor bemegyek rám fagy a gatya.Jó kis tüdőgyulladást szedtem is össze .

2018. jan. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia.Íme egy kép...

[link]

ha így van megcsinálva szabályosan ahogy kell,akkor nem lehet hideg a házban,csak ha nem úgy használják,ahogy kell v. nincs karbantartva néha.

Padlófűtésnél,ha működik,akkor az egész padló kellemesen meleg,még jobb is mint a radiátor,mert nagyobb a felület,ahol leadja a meleget,a radiátorhoz képest.30-35(max.40 fok,de a fölé nem szoktak menni) fokos víz kering benne,akkor a padló hőmérséklete kb. 20 fok...ha melegebb a víz,akkor már kellemetlenül meleg lesz a lábnak....

2018. jan. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy el van koszolódva a padlófűtés rendszer, vagy le van zárva az osztó-gyűjtőknél (mert pl. lyukas és ereszt). Nézesd meg fűtésszerelővel.

Én nagyon stresszelnék, ha használtan kellene padlófűtéses lakást venni. Nagyon könnyű rosszul megépíteni vagy tönkre tenni. A javítás pedig nagy macera.

2018. jan. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ahol "dög" meleg van, ott próbálj zárni a radiátorokon (már ha nem spórolták le a szelepeket), ahol meg hideg van oda nagyobb radiátort kell feltenni. Persze ha egyáltalán meleg a meglévő. Ha nem meleg, meg kell keresni miért. Levegős? Elkötötték? Eldugult?

Nincs is jobb, mint egy kókler után dolgozni. Sok szerencsét!


(a padlóban elvezetett előremenő/visszatérő ágak nagyon nem számítanak padlófűtésnek)

2018. jan. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!