Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Alacsony belmagasság esetén...

Alacsony belmagasság esetén milyen fűtést javasoltok?

Figyelt kérdés
Adott egy 30 éves ház, amit teljesen felújítunk, szigetelés, nyílászárócsere stb. Jelenleg radiátoros fűtésünk van, melegvizes padlófűtést szerettünk volna. Csakhogy az a bökkenő, hogy a padló rétegeinek feltárása után kiderült, hogy összesen 267 centink van. Nagyon félünk a 250 centis magasságtól. Kijön egyáltalán a padlófűtés? Ahogy olvasom a rétegrendeket, egyre kevésbé látom esélyét. Azt már tudjuk, hogy szigetelésnek 5 cm Bachl Pir Alu lesz, így nyerünk centiket. Egy kivitelező ismerős azt mondta, hogy nem akarjuk mi azt kifizetni, hogy a betonból csiszolnak vissza és úgy nyerünk még centiket. :D Ráadásul após tele tetette vassal, mert mániája. Mondjuk jó kis ház is lett, repedést nagyítóval kell keresni. Nagyon szerettünk volna padlófűtést, de jól sejtem, hogy ettől el kell búcsúznunk, ugye? Köszönöm a segítséget!

2017. nov. 8. 10:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én sem nyomnám le tovább a belmagasságot. Kompromisszumos megoldás lehet, hogy néhány helyiségben, ahol ez fontos - pl. fürdő, gyerekszoba - raktok a burkolat alá elektromos fűtőszőnyeget. Ennek nincs külön vastagsága.
2017. nov. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet! :)
2017. nov. 8. 10:52
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha be van vasalva inkább hagynám. Az egész aljzatbetont fel kellene szedni ügy ahogy van. Nem kis munka és pénz lenne szerintem
2017. nov. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
sajnos tutifix, hogy agyon van vasalva. Köszönöm a választ!
2017. nov. 8. 13:21
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon laikus vagyok, bocsánat a gáz kérdésért, ezek szerint olyan nincs, hogy csak a bevasalt aljzatbeton tetejéből lecsiszolunk x centit?
2017. nov. 8. 13:26
 6/11 anonim ***** válasza:
Van, de többe kerül, mint felvésni. Akkor csiszolnak, ha kell a sima felület, vagy elrontották a betonozást és nem akarnak padloponozni. Esetedben inkább felmarni kellene, de a vas miatt nem lehet. Esetleg meg kellene nézni, milyen mélyen van a vas.
2017. nov. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Amúgy a 250-es belmagasság nem alacsony. Nálunk is annyi, az elején pár napig igaz fura volt, de fel sem tűnik már. Sőt.
2017. nov. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha vasalva van, valóban hiba lenne a padlót bolygatni. Gondolkodhatsz viszont fal-, vagy mennyezetfűtésben is.
2017. nov. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Szudan ***** válasza:
kis helyiségben 15nm-ig észre sem ha 2,4 a belmagasság, a nagy helyiségekben 17nm felett nyomasztó ott már 2,5, 25nm felett én már 2,65 alá se mennék.
2017. nov. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Szudan ***** válasza:

elektromos fűtés 100% hatásfokkal 12 ft/mj

gáz fűtés 90% hatásfokkal: 3,2 ft/mj

fa fűtés 75% hatásfokkal: 2,7 ft/mj

tehát az elektromos fűtőfilm 3,75ször drágább a költsége

egy százezres gázszámla helyett 375000 évente az k...va sok. maradj a gázcirkónál radiátorral. (drágább mint a padlófűtés mert nagyobb a hőveszteség a magas előremenő víz miatt, de szerintem túl macera annyiért felvésni a betont)

2017. nov. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!