Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mit lehet, mit nem lehet...

Mit lehet, mit nem lehet csinálni a gázvezeték biztonsági övezetében?

Figyelt kérdés

Venni szeretnék egy telket(LF-3), ami alatt egy nagynyomású gázvezeték húzódik.

A gázvezeték szolgalmi joga 540m2, ez kb a 18%a teleknek. Kb egy 20méter széles, 27méter hosszú sáv. Annyit sikerült kiderítenem eddig, hogy semmilyen építkezés nem lehetséges, földművelés is max 60cm es mélységig.

Ami engem konkrétan érdekelne, hogy körbe lehet e ettől függetlenül keríteni a telket? Csinálhatok e rá mondjuk egy drót kerítést? Ehhez ugye le kellene ásni majd valamilyen oszlopot, de a 60cm es mélység még éppen elég lenne.



#telek #gázvezeték #szolgalmi jog #biztonsági övezet
2018. jan. 30. 10:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen! Körbekerítheted.

Annyi, hogy a kerítés építés előtt kérj egy nyomvonal kitűzést (szakfelügyeletet) a szolgáltatótól, biztos ami biztos.

2018. jan. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem teljesen világos a felosztás, de úgy irányítsd az oszlopkiosztást, hogy a vezeték fölé ne kerüljön. A vezeték közvetlen közelében pedig ajánlatos kézzel ásni.
2018. jan. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én azért kerítés húzás előtt inkább rákérdeznék a gázszolgáltatótól,hogy mi a véleménye róla. Elvégre a kerítéssel akadályoznád a szolgalmi területen való átjárást, közművesítési terület rendkívüli esetben történő(csőtörés) javításához való azonnali hozzáférést.

Magyarul át kellene menniük a kerítéseden ilyen esetben. Nehéz kérdés. A szolgáltató szempontjából szerintem az a logikus,ha nem kerítheted el. De igazából én sem tudok neked erre mondani semmit.Elméletileg a közművesítés mellett az átjárhatóságra is vonatkozik a szolgalmi jog ezen tipusa. A terület elkerítésével meg meg van akadályozva az átjárhatóság.



szolgalmi jog jelentése és tipusai:

[link]

2018. jan. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Ha valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata vagy más ötlete, akkor kérem ossza meg velünk.

2018. jan. 30. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!