Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Biztonsági ajtó beszerelés...

Troop kérdése:

Biztonsági ajtó beszerelés után maradt kb 5-8 cm-es hézag milyen anyagot érdemes használni a helyreállításhoz?

Figyelt kérdés
Biztonsági ajtó beszerelés után maradt kb 5-8 cm-es hézag amiben purhab van, miután levágtam a felesleget milyen anyagot érdemes használni a szintbe hozáshoz. (gipsz,gyorsankötő habarcs,csemperagasztó)?

2014. dec. 31. 18:02
 1/7 anonim ***** válasza:
A "biztonsági ajtó" eleve nem purhabbal van fixálva, mert jön a betörő, egy sniccerrel körbevágja, és belöki az előszobába...
2014. dec. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez egy szokatlan megoldás volt. Először kitelíted purhabbal, majd kivágod, azután meg falazni akarod.

Pl. a közönséges téglának 7cm a szélessége. Szerintem az befér a hézagba.

2014. dec. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
*de az egészet illett volna betonnal kiönteni.
2014. dec. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Biztonsági ajtónál nem maradhat rés!


Ha már így lett:

purhabot kivágod, felfalazod.

2015. jan. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hol van a hézag? Oldalt vagy felül?


Ha felül, akkor a legegyszerűbb hungarocellel (mondjuk zöld színűből de a sima is jó) kihozni kívűl belül a spalettát. Raksz rá élvédőt hálót ragasztót és begletteled.

Ha oldalt, akkor vagy szintén hungarocell vagy ytong, de én az egyszerőbbet választanám, azaz a hungarocellt.


Az ajtó meg van csavarozva oldalirányba meg felfelé is feltételezem, így egy szikével nem vágják körbe, ne aggódj.

2015. jan. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Természetesen be van rögzítve a tok acél csapokkal és hozzá van hegesztve.A purhab a szigetelést szolgálja és aránylag szintben van a többlet levágása után. Engem leginkább az érdekelne milyen anyagot használja a fal és a hézag glettelésére.
2015. jan. 2. 00:52
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem az én ajtóm és nem is ilyen típus de a probléma jól látszik. A helyzet nem ennyire súlyos sokkal kisebb a rés és nem sérült a fal ennyire.

[link]

2015. jan. 2. 00:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!