Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Van valakinek tapasztalata az...

Van valakinek tapasztalata az MFB-által, energetikai korszerűsítésre nyújtott 0%-os hitel felhasználásáról?

Figyelt kérdés
Mi most készülünk belevágni ebbe a lehetőségbe,de azt tapasztaltuk hogy még a bankok sem igazán tudnak kielégítő felvilágosítást adni.Pl.(előleg kérdésében)

2018. febr. 3. 11:12
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]

A fenti cikk szerintem mindent tartalmaz. Mindenesetre mielőtt aláírnál nézd meg a szerződést,hogy tényleg 0%-os a teljes futamidőre szóló fix kamatú legyen. És hogy rendesen fizesd. Mert ha nem akkor késedelmi kamatot kell fizetni ugyanúgy mint máshol.


Minden adat ott van a cikkben. Mire használható, ki veheti fel ,mekkora összeg igényelhető stb.


Felhívnám továbbá a figyelmed a 'rendelkezésre tartási idő: maximum 18 hónap'-ra, vagyis ez az az idő,Amit a bank a hitelkeret lehívására (azaz a folyósításra) bocsát rendelkezésedre, melynek folyamán a folyósítási feltételeket teljesítened kell. Például az ingatlannak meg kell épülnie és a használatbavételi engedélyt kézhez kell kapni. Vagyis 1,5év.


A türelmi idő 12hónap. Vagyis a hitel kezdetét követő 12hónapban jelen esetben nem szükséges még a törlesztőt fizetni. Csak az ezt követő idő után. Elméletben. Mindenesetre én rákérdeznék,nehogy baj legyen belőle és aztán késedelmi díjjal együtt fizettessék ki.


10% önerő szükséges. Érdemes elolvasni a cikket. Egyszerű, értelmezhető.

2018. febr. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Továbbá a pályázatokról 1-1 dokumentum is letölthető ami elég részletes leírást ad a pályázatokról. A cikk legalján található a kapcsolódó dokumentumok között. A 2018.01.08-tól érvényes verziókat letöltöd és a rád érvényes részt elolvasod. Mindent meg fogsz tudni
2018. febr. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Napelem/nap kollektor építéséhez szerintem tökéletes és elég nagy haszna van.
2018. febr. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Sikerült esetleg azóta belevágnotok az igénylésbe?

Mi is erre készülünk, de én már a pályázatírásnál elakadtam. Ezt ki tudja megírni? Vagy pontosan hogy megy ez? Ezzel kapcsolatban még most sem tudnak a bankok érthető felvilágosítást adni :-(

Köszi, ha válaszolsz.

2018. júl. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!