Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Csok építkezést, hogy lehet...

Csok építkezést, hogy lehet elkezdeni?

Figyelt kérdés

önerő kb. telek vásárláshoz lenne elég. 2 gyerekünk van jelenleg így is úgy is 3 gyereket szeretnénk, lehet ezzel a csokkal kéne építkezni. DE nagyon jó, hogy kap az ember 10+10et,de hogyk ezdjek el építkezni? tehát kb 90-en pár nm-es házhoz cirka 23-25 millió kéne, találtunk, mgé egy kedvező kivitelezőt, mi meg építész irodban dolgozunk. Tehát a kezdéshez, ha felvennénk 10és10 kéne minimum,de inkább még 2-3 akkor jobb a 2-3at előtte felvenni? ez a kezdést fedezi?

ezt,hogy lehet megoldani?



2018. febr. 6. 14:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy építész irodában dolgozol akkor kérdezd meg a kollégákat, hogy mi a véleményük egy ~250ezer/m2 bekerülési költségű házról!

(energetikai, használhatósági, fenntarthatósági szempontokból)

Gondolom tisztában vagy az árakkal ezért írtad és tudod, hogy a házon kívül még sok-sok minden van (kerítés, tereprendezés, térburkolatok) ami nem fér bele a 250-be.

Kivitelezésben is dolgozó építőmérnökként mondom, hogy ma normális minőségű (a mai elvárásoknak megfelelő és "agybajkapás" nélküli - élhető) házat ennyiből nem lehet építeni!

2018. febr. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem is kevésnek tűnik a 250.000ft/m2 ár. Hidd el, a legolcsóbb sose olcsó. Ha kiszámolod 15 vagy akár 10 évre a rezsit és hozzáadod a bekerülési költséghez, több fog kijönni, mint egy drágább ház, de gazdaságosabb fenntartással.

Arról nem beszélve, hogy az "olcsó ház" változatnál az alacsonyabb komfortért drágább rezsivel fizetsz.

2018. febr. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
ismeros építtetett velük tavaly és olvastam a műszaki leírást, használt anyagokat, teljesen korrekt, egyedül a Férjem a 44-es leiert választja nem a tégla + hoszigetelést. Van pár telek, egyiken colopalap kéne másikon kb nincs tereprendezés se teljesen le van gyalulva, kb ásni kéne az alapokat, oda elég lenne a sávalap is.
2018. febr. 7. 21:51
 4/9 anonim ***** válasza:
A 44es tégla már nem elég (be lehet bizonyítani hogy megfelel), mindenképp célszerű Hőszigetelni.
2018. febr. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
leier iso azt hiszem pont tudja :) tegnap neztük a katalogusban
2018. febr. 8. 00:30
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem értem hogy akkor minek kérdezel ha úgyis megmagyaràzod hogy neked van igazad.Én is most építkeztem szerintem sem lehet 250 ezer/m2-ből kihozni de ha neked megy,hát hajrà!
2018. febr. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
30-as tégla + 14 cm grafotos eps olcsóbban jön ki mint a 44-es fal. A vékonyabb téglánál tudsz egy kicsit az alapon és a koszorún is spórolni. A hungarocell színezése meg egy árban van a vakolással.
2018. febr. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

kb egál amúgy, mert a munkaidot és a munkaenergiát és kifizetett napot nézve jon ki olcsobbra...tehát ennél picit osszetettebb,de ha nem is olcsobbra max pár száz ft al drágábbra amit már nem érdekelne.


hol nézzük a 250nél drágább nm árat? én tobb helyen is kérdeztem a kornyéken (régiokon belül óriási változások is vannak) de az "jobban tudom minek kérdezek"....mert nem a kérdésre válaszolsz(bocsánat)

2018. febr. 12. 21:30
 9/9 anonim válasza:
Szerintem bankban kérdezd meg az ütemezést, mert bankonként, önerőnként eltér. Nekem kevésnek tűnik a 2-3 millió kezdésnek, mert az első szakasz után se folyósítanak olyan sokat, még a második szakaszt meg kell ugrani, ami egy nagyobb készültségi fokot jelent. a 10+10ből ne felejtsd el az ÁFÁ-t ami legalább 3-4 millió ft, a költségvetésbe azt is bele kell kalkulálni, úgy már lehet hogy megvagytok! Keress egy tapasztalt banki ügyintézőt, ne itt a fórumon, mert ahány CSOK annyi eset, az "apróbetűs" részt meg soha senki nem meséli. Szerintem ki kell jönni 23-25ből, de laikus vagyok a témában.
2018. márc. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!