Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Jogerős építési engedélyem...

Gabriel Shear kérdése:

Jogerős építési engedélyem van, azonban olyan dolgok jöttek, ami miatt nem tudom elkezdeni az építkezést, de nem akarok állandóan a hatósággal foglalkozni, így szeretném megszüntetni az eljárást. Szerintetek mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

#építés #engedély #jogerős #visszavontatása
2015. máj. 22. 16:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Megnézed ki állította ki az építési engedélyt és felhívod az építésügyi hatóságnál. Cím telefonszám rajta az engedélyen. És elmondod neki a bajodat majd meg mondja mit tegyél.
2015. máj. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az oké, csak gondoltam, hátha más is járt már így...

Nem hinném, hogy az egyedüli ember vagyok, akinél beütött valami akkor, mikor már azt hitte minden oké.

2015. máj. 22. 19:03
 3/8 anonim ***** válasza:
42%
A szomszéd pl azt mondta mikor álltak a falak és fenn volt a tető hogy had ülepedjen kicsit .Majd folytatjuk mondta , ez 35 éve volt.
2015. máj. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha nem a mostani jogszabályok lennének én is nyugodtan mondanék ilyent, de a mostaniak kicsit zavarosabbak nekem legalábbis...
2015. máj. 23. 07:14
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem kell szaladgálnod a hatósághoz, a feltételek tiszták: a jogerős engedély 3 évig érvényes, ezalatt bármikor megkezdheted a munkát. Ha nem tudtad elkezdeni, egyszer kérhetsz egy év hosszabbítást (közvetlen a lejárat előtt). Tehát összesen 4 éved van. Ha ezalatt sem kezded meg az építkezést, akkor előröl kezdődik a tervezés, engedélyeztetés.

Egyébként ha végigolvasod az engedélyt, mindez pontosan le van írva benne.

2015. máj. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jogerős engedély az egy lezárt eljárás. Nincs mit megszüntetni rajta. Elévülés az előző hozzászólás szerint.
2015. máj. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tudom, h 3 év majd hosszabbítás, csak nincs kedvem ahhoz, h lejár a 3 év aztán jönnek, h nincs befejezve, stb és magyarázni, h azért mert stb.
2015. máj. 23. 18:48
 8/8 A kérdező kommentje:
Ez ok, de ha látom, h gáz van, akkor csak kérhetem a törlést. Egyértelmű, h ami közbe jött évekre akadályoz anyagilag abban, h megvalósítsam. Akkor meg?
2015. máj. 23. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!