Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Házat elbontani engedélykötele...

Házat elbontani engedélyköteles minden esetben?

Figyelt kérdés

Teszem azt, van egy ház, megvennénk. Mellette egy másik telken egy romos állapotú, telkestől szintén megvennénk. Utóbbi romos házat le lehet-e apránként, saját felhasználásra (a bontott dolgokat) bontani, vagy mindenképp engedélyköteles, és mindenféle papír, ilyen jegyzőkönyv, olyan napló szükséges hozzá? A sittet sem tarthatom meg?


Nem tudni hogy vályog vagy tégla-e a falazat, mivel régi parasztház, ezért lehet hogy vályog.


A bontott anyagot fel lehetne használni melléképülethez, a faanyag egy része mehet tüzelőnek, a cserép szintén melléképületre és így tovább.



2017. nov. 24. 11:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Tudomásom szerint ha az alapjához nem nyúlsz, nem kell bontási engedély.

E-napló vezetés-köteles a tevékenység ilyenkor.

Ha bontási engedélyköteles, akkor építész-tervező is szükséges, mert ő készíti el a dokumentációt, amit az engedélyezési eljárásban elküld az építési hatóságnak.

2017. nov. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És ez az engedélyezés még ha meg is kéri az ember, nem végezheti el magának, illetve a "veszélyes" hulladéknak mondott törmelék egy részét megtartom? Tényleg csak azt elszállíttatni ami nem kell. Úgy ki lehet jönni párszáz ezerből (teszem azt 7-800 a telek házastól, ne legyen kb. 1m 300e-től több)?
2017. nov. 24. 13:44
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Alap esetet nézve elbonthatod (ha túl nagy,műemlék,össze van másikkal építve akkor engedély köteles)

A héten voltam bent az építésügyön mert lakóépületet bontanák.... felvázoltam a helyzetet ami szerint nem kell engedély

A kezembe kaptam egy építésügyi hatósági kérelem papírcsomagot. Ki kell tölteni a hatósági bizonyítvány kiállítását ikszelni. 10000ft illeték bélyeges. Azt mondták még,hogy vagy leadom a papírt aztán majd később a földmérőit vagy majd egyszerre a kettőt. Bonthatom,semmi mást nem kérnek.

Arról egy szó nem esett,hogy hulladékkal mi lesz a helyzet meg vigyek majd valamit,hogy elszállították azt a nagy semmit..mert egy kicsi lakóépületről van szó és a törmelékből alap lenne a téglából kerítés, a tetőgerendából tűzifa, a cserepet meg lestoppolta a szomszéd.

Mondjuk tavasszal azért újra neki indulok mert akkor áll szándékomba elkezdni.

2017. nov. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

amúgy sokat lazítottak..

Mint írtam gond nélkül és olcsón letudjuk már bontani azt a lakóépületet :)

viszont van egy batár nagy pajtánk nah ahhoz viszont már kivitelezési dokumentáció, napló :S a negyedét nem éri,nem is foglalkozunk vele,majd össze dől

2017. nov. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, pajti. A ház romos állapotú. Ennélfogva veszélyes. Szépen beballagsz a jegyzőhöz, miután megvetted, megmondod, hogy félsz, hogy valakire rádől. A kutyát nem fogja izgatni, hogy hogyan takarítod el, és a saját telkeden belül mit hova teszel, vagy építesz be a bontott anyagból.
2017. nov. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én idén bontottam házat és a következő lépésekből állt össze: ház elbontás (kézi + gépi erővel alapostul) + majd hívtam egy földmérőt aki bontási vázrajzot csinált. Ezzel építésügyi hatósághoz be, hatósági bizonyítványhoz ki kellett tölteni egy papírt (ide csak személyes adatok kellettek, meg az elbontott ház paraméterei: szobák száma, négyzetméter stb.) + 10000 Ft illetékbélyeg ahogy fentebb is mondták. Pár napon belül küldték is postán a hatósági bizonyítványt, amit be kell vinni a földhivatalba és ott törölték a térképről.
2017. dec. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. dec. 3. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!