Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ha az ablak és ajtókáva...

Mac85 kérdése:

Ha az ablak és ajtókáva szigetelést szeretnék, de tervdokumentációban ezt nem tüntették fel, akkor ehhez kell tervmódosítás? Mennyibe kerülhet egy ilyen procedúra? Ettől függetlenül az építkezés folytatható? (még az alapozásnál tartunk)

Figyelt kérdés
A tervezési fázisban én mondtam, hogy szeretnék ilyet, de ezt a tervező elintézte annyival, hogy beszéljem meg a kőművessel. Most pedig 4 cm kávaszigetelés esetén tervmódosítást akar csinálni. Az igaz, hogy minden áthidalónak egy mérettel hosszabbnak kell lennie, de akkor nem értem a dolgot. Pl. 150x150 nyílásra 175-ös áthídalót tervezett be, persze, hogy 200-as kell majd a minimális felfekvés miatt.

2018. márc. 6. 05:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha nagyobb nyílásokat akarsz, akkor tervmódosítás kell.

150-es nyílásra 175-ös áthidaló kell, ha pl. Porotherm. (12,5 cm felfekvés)


Rendelj kisebb ablakot toktoldóval, akkor nem kell tervmódosítás, de kisebb lesz a bevilágító felület egy kicsit.

2018. márc. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!