Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Aljzatbeton kivitelezhető így?

Aljzatbeton kivitelezhető így?

Figyelt kérdés
A családi házunk felső szintjén szeretnék építkezni. Ez egy 72nm-es üres "streil" rész ahol végig le vannak fektetve a fűtéscsövek. A 72nm-es lakrészből viszont csak 46nm-e lenne szükségem(szoba konyha füdőszoba). A kérdésem az lenne hogy muszáj vagyok mind a 72nm-en kiönteni az aljzatbetont? Tehát nekem csak 46-ra van szükségem a többi szabadon maradna mert anyagilag is húzos lenne +szükség sincs rá. A barátom szerint(aki építkezési vállalkozó) ez így nem működik mert később ha meg szeretném majd csinálni a fenn maradó részt(eszemben sincs) akkor a két réteg eldobja majd magát egymástól. Nem hiszem el hogy 2018-ban erre nem létezik megoldás. Szerintem csak azért mondja ezt mert közel 50 éve az építőiparban van és számára ez egy "természetellenes" dolog hogy akkor már miért sajnálom azt a +200.000Ft-ot, de nekem ez igenis nagy pénz aminek máshol lenne helye az építkezésben.

2018. márc. 15. 10:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az aljzatot egybe szokás kiönteni.
2018. márc. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tibi! Te vagy az?!
2018. márc. 15. 12:13
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van Tibinek, ha ez az összeg gondot okoz, akkor szerintem bele se kezdj, rengeteg bem várt költség fog még ezen kívül is felmerülni.
2018. márc. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Sok oka van, hogy egyben érdemes az aljzatbetont megcsinálni. Nem sokkal olcsóbb, ha csak egy részt csinálsz meg, mert egy rakás statikai problémát meg kell oldani.

Ha a barátodnak nem hiszel, kérdezz meg egy építészt (terv úgy is kell)

Az előbbieket azzal árnyalnám, hogy nagyon nem mindegy, hogy milyen alapra fogsz dolgozni.

A nem várt kiadásokra jelentős összeget érdemes elkülöníteni. Számíts arra, hogy az építőiparban az alkohol és az egymással nem egyeztetés teljesen megszokott. Érdemes minden lépést ellenőrizni, szükség esetén ellenőriztetni. Én amit tudok saját kezűleg csinálok, de így a munkál eszetlenül elhúzódnak, tehát ez sem optimális

2018. márc. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Statikai problémák alatt mit értesz? Tudni kell hogy ez egy 6 éve épült ház aminek az eredeti koncepciójában is szerepel az emelet utólagos beépítése.

Tervre tudtommal nincs szükség mert a házon belüli(karton) válaszfalak nincsenek engedélyhez kötve.

Egyébként az előbb említett építekzési vállalkozónak dolgozom mint sofőr szóval volt alkalmam megfigyelni milyen is valójában az építőipar Magyarországon:) Most egy alvállalkozóval dolgozik, 2 ház elkészülte után elmondhatom hogy megbízhatóak a srácok, munka közben nem piáznak, kábítószereznek ami az előző brigádról pl nem mondható el. Szóval ők közösen fognak segíteni nekem a kivitelezésben, már kiszámoltuk az anyag és munka költséget is. Az aljzatbeton a legjelentősebb tétel mind közül. A fenn maradó része nincs szükségem(talán nem is lesz soha) nem szeretnék 2 kilót kidobni a "semmire", annak a pénznek máshol van a helye.

2018. márc. 15. 16:02
 6/11 anonim ***** válasza:

24 nm miért kerül 200 ezerbe, amikor már ott betoenoznak?

Kb egy óra munka plusz az anyag....

2018. márc. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Neked rendelkezésedre áll egy társaság, akiben (ezek szerint) megbízol. Lehetőségük van megnézni az épületet, ismerik a korszerű módszereket, meg tudják mondani, hogy ők ezek közül melyikeket alkalmazzák. Mi itt látatlanban azt mondunk, amit akarunk, az épület pontos ismerete nélkül.


Ha nem bízol bennük keress másik társaságot

2018. márc. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Valóban elszámoltam...hozzávetőleg 100 ezer forinttal lenne drágább.
2018. márc. 15. 16:18
 9/11 anonim ***** válasza:
Ne cigánykodj..
2018. márc. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ekkora projektben a 100 000 Ft már nem egy akkora összeg, hogy ne a tutira menj.

Készíts költségvetést. A csempék, csaptelepek, csövek, internetkábelezés, elektromos izék, bigyók, egyéb apróságok. Maga a kőműves munka nem is fog soknak tűnni. (tudom, végigcsináltam)

2018. márc. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!