Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ásványgyapot vagy üveggyapot...

Ásványgyapot vagy üveggyapot homlokzati szigetelést szeretnék. Mi a legolcsóbb és legjobb mód?

Figyelt kérdés
Polisztirol ellenes vagyok, légyszi senki ne írjon olyat, hogy pedig csak az lesz a jó. Azt viszont látom, hogy ásványgyapot vakolható szigetelés sajnos drága. Csinált valaki olcsón jó homlokzati szigetelést ásványgyapotból vagy üveggyapotból?
2018. márc. 15. 15:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%

"Csinált valaki olcsón jó"

Sajnos a kettő kizárja egymást.

2018. márc. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
El kell, hogy szomorítsalak. Olcsó megoldás nem létezik kőzetgyapotból homlokzati szigetelésre. Ráadásul kb 2017 eleje óta folyamatosan nő a szigetelő anyagok ára a nagy kereslet miatt. Az egyik nagy gyártó szálas hőszigetelő anyagaira 2 hónapot kell várni.
2018. márc. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

#1: Ez butaság. Gyakran van, hogy lehet olcsón jót.


#2: Azt remélem, hogy ez nem igaz, sőt, ahogy nézelődök, egyre valószínűbb, hogy van megoldás, csak jó lenne vélemény olyantól, aki már csinált ilyet. Nem feltétlenül olyan megoldást keresek, amit a legjobban hirdetnek.


Légyszi, ne azok írjanak, akik nem tudnak megoldást, hanem aki tud.

2018. márc. 15. 15:55
 4/14 anonim ***** válasza:
76%

Ne hallgass az első kettőre!

Meg lehet csinálni ingyen is. Sőt vannak cégek akik fizetnek neked, ha lehőszigetelhetik a házad! Minél vastagabb hőszigetelést szeretnél annál többet.

Sőt mi több II. színkategóriából is választhatsz!

Minden egyéb kiegészítő munkát is elvégeznek:

- redőnyök le és felszerelése, átalakítása,

- lefolyócsatornák átalakítása

- új párkányok (akár márványból is).

És mindezt ingyen!

2018. márc. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
#4-es: Igazán hasznos a válaszod, köszönöm szépen. Érdemes volt ennyit írnod, írjál minél több hasonlóan hasznos választ.
2018. márc. 15. 16:58
 6/14 anonim ***** válasza:

T. Kérdező!


Első vagyok.

Min gondolsz spórolni?

Az anyagon (ez egyértelmű minőségomláshoz vezet)

vagy a munkaíjon (ez akkor lehetséges, ha értesz hozzá és meg tudod csinálni te magad.)

2018. márc. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
#6-os: Optimális, nem drága megoldást keresek, nem szeretnék pazarolni. Jó és nem drága mester van, az anyagon szeretnék spórolni. Akár úgy, hogy szerelt homlokzati anyagot veszek, csak arra még nem tudom, hogy mi lenne a burkolat.
2018. márc. 15. 17:35
 8/14 anonim ***** válasza:

"akár úgy, hogy szerelt homlokzati anyagot veszek, csak arra még nem tudom, hogy mi lenne a burkolat."

Ha hiszed, ha nem ez lesz az egyik legdrágább megoldás.

Akár impregnált fa, akár szálcement burkolatban gondolkozol mindegyik drágább, mint a ragasztó + hálózás/ágyazóhabarcs + nemesvakolat (mindez légáteresztő "szilikát" ellenkező eseten cart sem ér a kőzetgyapot).

2018. márc. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hmmmm, meglátjuk. Egyelőre nem adom fel. Elég gyakran szoktam találni jó megoldást, hátha most is sikerül. Illetve még abban is reménykedem, hogy valaki ír jó megoldást. :-)
2018. márc. 15. 17:53
 10/14 anonim ***** válasza:
Kérdező ! Kérlek ha megtaláltad az olcsó, és jó megoldást osszad már meg itt a kétkedőkkel, had lássák hogyan lehet kevés pénzből szigetelni.
2018. márc. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!