Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Akik vályogházban laknak,...

Akik vályogházban laknak, azok hogy tesznek be fürdőkádat illetve wc-t? Vagy ők még mindig a kertben fürdenek, télen nem is fürdenek, és budiba nyomják? Csak mert vályogba nem lehet vizes dolgokat telepíteni.

Figyelt kérdés
nem lakom vályogban és nem is laktam illetve nem is tervezem, de ez érdekel nagyon. Érdekel az építészet és minden ilyesmi dolog.
2018. márc. 18. 20:18
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

1780ban épült a házam, 1975ben, mikor apám megvette, már volt benne angol wc...

Semmi alapja nincs a háznak, semmi vízszigetelés...

1780 óta folyamatosan lakva van, egy dombtetőn egy 10ha-s tanya szívében.

15 évvel ezelőtt teljesen felújítottam a fürdőt, megfelelő anyagokkal, megfelelő rétegrenddel, szakértelemmel semmi gondot nem okoz.

2018. márc. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
10! Ezzel most mellélőttél! Ugyanis én a xvi. Kerben lakom, normális kerteshazban. Amúgy megnézném én az a házat... Mibe hogy egy pajta szerű, istálló féleség szalmatetővel? Am sárból és lócitromból én is tudok joooo nagyot építeni. Nem kerül semmibe. Ha már személyeskedünk. Am van egy YouTube csati ahol a vályog szakértő megmondja h fürdőt és vizet nem szabad... Illetve csöveket is csak falon kívül
2018. márc. 19. 09:04
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, inkább ne olvass a témában tovább, úgyse ragad meg. Erre ne pocsékold az agysejtjeidet jó lesz az később a feltétlen reflexhez!

Arra meg hogy xvi laksz nem jelent semmit. Bunkók mindenhol vannak, erre te vagy a bizonyíték!

2018. márc. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Ne etessétek a trollt!

Csak unatkozik, feldob egy témát, aztán úgy reagál, hogy vita legyen belőle, és ő jöjjön ki belőle jól.

Egy értelmes reakció van a böfögéseire: ha nincs reakció.

2018. márc. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Tehát azért vagyok troll mert nem laknék sárházban... Ennek nem csak az az oka h trágya és földből van, hanem a víz stb... Meg igényes vok azért nézzen is ki vhogy az a ház.
2018. márc. 19. 11:16
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

"Meg igényes vok"

Az főleg!

Ha csak annyira, mint az írásod, akkor nem szívesen mennék be hozzátok, mert lehet kijönni már nem tudnék. Odaragadnék a kosz miatt!

2018. márc. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Unatkozik a panelban a kérdező. Egyébként meg ha én egy tehéntrágyából tapasztott házban szeretnék élni és jól érzem magam benne akkor se érdekelne másnak mi a véleménye róla. Majd ha egyszer anyád ad neked pénzt és tudsz venni egy gps-t és végre sikerül kitalálnod a fővárosból fedezd fel a világot. Na megyek mert még ki kell pecáznom egy pontyot a kerti tavamból . Halat szeretnék vacsorázni. De ha nem esznek a halak egye fene levágunk egy kakast az is megteszi.
2018. márc. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

"van egy YouTube csati ahol a vályog szakértő megmondja"


Nekem is van egy jútúb csatornám.

Ott atomerőmű építésről osztom az észt.

De remélem Paks2-t nem az én videóm alapján kezdik el építeni, mert akkor nekünk régen rossz.

2018. márc. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Te komolyan gondolod, hogy aki vályog házban él, az mind ápolatlan bunkó?


A hatvanas években épült döngölt föld falazattal rendelkező 160 m2-es házban élünk. Egyszintes. 2 éve lett komplett tető cserélve rajta, egyéb munkálatok nem szükségesek, tökéletes állapotban van. A külső falak 80-100cm vastagok, a belsők "csak" 60-70cm. Télen alig költünk a fűtésre, nyáron csak átlag 2 héten, a nagy kánikulában kell a klíma (igen, az is van, bár többször használjuk fűtésre, mint hűtésre)

A lényeg: két fürdőszoba van, egy kádas és egy zuhanykabinos. Gondolom, az egyértelmű, hogy wc is van kettő. Nem okozott gondot a padlófűtés beszerelése sem, ettől nem megy tönkre sem egy vályog-, sem egy földfal.

Ja, és irigyelhetsz, mert nyáron a teraszon kávézva figyelem a kertben sétáló, bogarászó gólyát vagy épp az udvar végében levo holtág partján a nádasban fészkelő barna réti héját, amint a fiait repülni tanítja.


A másik: apám 49-es születésű, tanyán nőtt fel az 5 testvérével. Igaz, hogy csak a 60-as években lett náluk vízöblítéses wc, de minden nap fürödtek. A nagyapámnál tisztább, patentebb embert keveset ismertem.

Szerintem te nagyon el vagy telve magaddal, miközben az orrodnál tovább nem látsz. Ajánlom, nézz körül az országban, mielőtt "okosakat" irkálsz.

2018. márc. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
100%
istenem.. te aztan jo bolond vagy,de ha mar itt tartunk. en a 17.kerben lakom,kertes ikerhazban. Pincevel,foldszinttel, emelettel es padlassal. Az exem szulei pedig videken laknak, valyoghazban, 4 szobaval, gyonyoruszep furdoszobaval amiben sarokkad van, kulon mosdoval, hatalmas konyha es erdekes modon,nincs penesz,nincs beazas es semmi hasonlo sincs.
2018. márc. 21. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!