Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyibe kerül egy vízteres...

Lokki kérdése:

Mennyibe kerül egy vízteres kandalló kiépítése 40 m2-re?

Figyelt kérdés
A belmagasság 265cm, négy helyiség, a kémény középen van. Mindennel együtt (puffertartály, 3-4 radiátor, csövek, stb.) mekkora tétel lenne? Sok helyen azt olvastam, hogy nem nagy a bekerülési költség. Mestert tudtok ajánlani?

2018. márc. 24. 03:19
 1/10 anonim ***** válasza:
40nm-re nem sok értelmét látom egy vízteres kandallónak. Pláne ha az középre kerül.
2018. márc. 24. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem ekkora a lakásom, egy konvektor simán kifűti (régi, szigeteletlen). A konyhába van egy kis elektromos hősugárzó végszükség esetére (kb. -10 C alatt kell bekapcsolni). Szerintem ágyúval lősz verébre...
2018. márc. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ez egy hegyen lévő nyaraló, amit téliesíteni szeretnénk, hogy végleg beköltözhessünk. Gáz nem lesz, ezért is gondoltunk egy kisebb vízteres kandallóra, 3 radiátorral. A nappaliban lenne a kandalló, a konyha, szoba, fürdőt meg fűtené a radiátor.
2018. márc. 24. 11:29
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem beszélj egy épület gépésszel, túlzásnak érzem, amit elképzeltél. Egy sima kandalló és és esetleg a fürdőben egy elektromos radiátor bőven elég szerintem. De ismerni kellene a ház szerkezeteit, elrendezését.
2018. márc. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A radiátor csak dig lenne meleg, amíg pakolod a kandallót, ami önmagában is kifűtene egy ekkorka területet.kandalló helyett csináltok valami hőtároló tömeget, pl cserépkályhát és egész nap meleg leaz a 40nm-en... fürdőbe meg ha sokáig akartok csukott ajtó mögött lenni, tesztek egy infra panelos tükröt és kész.
2018. márc. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A cserépkályhával annyi a problémám, hogy nem biztosít egyenletes meleget, itt meg van 4 helység, ajtókkal elválasztva. A régi elv az volt, hogy egy szoba, egy cserépkályha.


Azért a vizes kandalló tovább tartja a hőt mint a sima kandalló. Ismerősömnél téli reggelen 18-20 fok megvan úgy, hogy nem kelt fel éjszaka rárakni. Ő 110 m2-t fűt vízteres kandallóval. Köszönök minden tippet!!!

2018. márc. 24. 14:58
 7/10 anonim ***** válasza:
A vizteres kandalló addig melegit amig rakod a fát bele .
2018. márc. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ismerősödnek biztosan van valami rendszere a hőtárolásra.
2018. márc. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha középen van a kémény, 100x jobban jársz egy tömegkályhával.
2018. márc. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz rá sokat költeni: közönséges fatüzelésű kandalló.

Ha kényelmes vagy: pellet kandalló

Ha csak havi 3-4 napot használod: infra panel

2018. márc. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!