Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kozmu, akkor most ingyenes...

Kozmu, akkor most ingyenes vagy nem?

Figyelt kérdés
Építkezés elott állunk, ileltve telekvásárlás elott. Van egy szimpatikus telek, van rajta kozmu kivétel villany az se olcso,de az a legkevesebb. Család egyik fele mindenképp másik telket akar, bár nekünk kéne dönteni és nem másnak....tehát a léyneg,hogy mi jobban járnánk kozmus telekkel, mert minél elobb építkezni fogunk, viszont más meg kinézett egy másik telket mondván megkrédezte az ismerosét aki a gáznál doglozik,hogy most már ingyen kotik be, így azt nem kell a telekre eleszámolni pluszban? na akkor ez hogy van? mert én egyetlen iylen emberrel se találkoztam még? ingatlanost is krédeztem az se gondolj,a hogy teljesen ignyen lenne, építészt krédeztem, azok meg végképp nem. Tehát van valakinek valami tapasztalata? Tavaly változott elvielg ez a kozmus téma

2018. márc. 28. 15:14
 1/9 A kérdező kommentje:
elnézést a sok elgépelésért!
2018. márc. 28. 15:16
 2/9 anonim ***** válasza:
Esetleg ha a gázszolgáltatót megkérdezed, hogy mennyi egy bekötés XX településen? Mit kell fizetni stb.
2018. márc. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Rohadtul nem ingyenes. Ez is csak egy nagy parasztvakitas volt. Nekunk gazcsonk 190.000, viz 130.000, csatorna meg hatravan. Az aram (32A) volt ingyenes, de az ezelott is az volt 15m-ig, igaz a merohely kialakitas kozel 100.000 volt.
2018. márc. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Tökéletesen igaza van a 3 nak .

A megvett házon villanyóra áthelyezés volt,mivel teljes felújitás van .Földkábeles bekötést kértünk,a mérőóra kb 1m re került az oszloptól a kertbe .Már mi is 32 A kértünk .

A tervezés 60 ezer volt.A szolgáltató 93 ezret kért .

Bár a KORMÁNYZAT hangosan hírdette,a felujitásoknál is ingyenes.a szolgáltató meg azzal indokolta a költséget,ez már BŐVITÉSNEK számit .

Egy másik helyen csak külön vízóra lekötést szerettünk volna közös hálózatról .Finoman a tudtunkra adták,felejtsük el az ingyenességeket .

Ha viz,csatorna lakossági hozzájárulással készült,ezt minden új rákötőnek meg kell fizetni .

2018. márc. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Azért volt fizetős, mert földkábelt kértél, a légkábel ingyenes.

Én is felújításba vagyok, nekem a szolgáltató fel sem akarta ajánlani a légkábelt (az egész utcában az van), de mikor rákérdeztem mondák, hogy hát oké, legyen. A víz, csatorna ingyenes, de a földmunka, akna, stb mind mind pénz.

2018. márc. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az utólagos csatlakozási díjat nem kell kifizetni a rendelet változása miatt, amiért eddig fizetni kellett (pár tíz ezres, akár százezres tétel). Ez is csak adott átmérőig, tehát csak alap lakossági felhasználók részesülnek ebben a "kedvezményben".

A dologban a csavar, hogy aki anno az utcában a közműépítés során megfizette az érdekeltségi hozzájárulást, annak az utólagos csatlakozási díjat amúgysem kellett kifizetni. Aki nem, annak ki kellett. Most a rendelet változásával azok járnak jól gyakorlatilag, akik új lakók és helyettük az előző tulajok valamelyike kifizette, csak valamilyen okból nem kötött rá, avagy aki anno nem fizetett, merthogy mostmár nem is kell.

Ugyanakkor a kiszállás, kiépítés díja a tulajdonosé, ami bizonyos esetekben ütheti az 1-200 ezret.

Tehát azt mondanám, hogy most kb. felét, kétharmadát kell annak fizetni, mint amit régen kellett (+ terveztetés).

Viszont pontos választ a közmű szolgáltató fog tudni adni a helyi viszonylatokban.

2018. márc. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én most csináltatom a bekötéseket:


Villany: azért, hogy meglegyen a 3×16 amper - 72000Ft

+140000Ft a villanyóra szekrényért=212ezer


Víz: bekötési terv, forgalomtechnikai terv, közműegyeztetés 120000

Vízmű 20000+151000 "előleg bekérés"+150000Ft vízóra akna

eddig 291ezer, de a papírok szerint az aknaátvétel is +rákötési díj 26000. A vége 317ezer forint az kormány által ingyenesnek hirdetett bekötésnek.


A csatornázás még ezután jön.

2018. márc. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem, akkor ez is nagy átvágás, bár akkor nem értem miért mondta a gáz kozmus,higy ingyenes?
2018. ápr. 3. 15:27
 9/9 anonim ***** válasza:

2011. évi CCIX. törvény

55/H. § * (1) Mentes a víziközmű-fejlesztési hozzájárulás, az igénybejelentés elbírálásának díja, a tervegyeztetés, adategyeztetés vagy ennek megfelelő szolgáltatás díja, a kiszállási díj, az igényfelméréssel és az igénybejelentés feldolgozásával, elbírálásával kapcsolatban bármilyen tevékenység, szolgáltatás díja, továbbá rácsatlakozáskor a bekötési vízmérőóra költsége, a bekötési vízmérőóra felszerelésének díja és a nyomáspróba díja alól a legfeljebb 32 mm átmérőjű ivóvízvezeték és a legfeljebb 160 mm átmérőjű szennyvízvezeték bekötése.


A bekötővezetékek KIÉPÍTÉSE fentiekbe nem tartozik bele, vagyis az természetesen nincs ingyen.

Ezt értik félre sokan...

6 voltam.

2018. ápr. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!