Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Alapvakolathoz (valami praktik...

Alapvakolathoz (valami praktikeres) lehet keverni csemperagasztót? Hogy jobban ragadjon, meg keményebbre kössön.

Figyelt kérdés
Mert jó tré falra kéne felkenni. Olyanra, amiről félig lejött a vakolat, és porzik, meg omlik.
2018. jún. 2. 17:24
 1/10 A kérdező kommentje:
Vagy mi van, ha csak csemperagasztót kenek rá?
2018. jún. 2. 17:24
 2/10 A kérdező kommentje:
Meg olyanom is van, hogy könnyített alapvakolat. Arra valami olyan parasztvakítás van ráíva, hogy szálerősített. Hát nem tudom, egy porban hol vannak szálak... az jobb?
2018. jún. 2. 17:26
 3/10 A kérdező kommentje:
Ja, amúgy ha miskolci olvassa, akkor szakembert felveszek! :)
2018. jún. 2. 17:27
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha mállik, porzik, mind1 mit kensz rá. Le kell verni, sokszor tégláig. Régen a cement olyan ritka volt, mint a fehér holló, nem lapátolták orrba szájba. Én is ilyenben lakok, olyan a vakolat mint a sima homok. Csodálom hogy nem esik le.
2018. jún. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 TappancsMancs ***** válasza:

Az ilyen barkácsolást jó ha elfelejted. Azt használd mi arra van.


Ha mállik a vakolat akkor azzal együtt fog lejönni és kárbavész a pénz, idő és munka. Azt sajna le kellene szedni tégláig.

2018. jún. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ezzel együtt az alap kérdés továbbra is adott, össze lehet e keverni a 2 anyagot?!

Mi lesz a végeredmény?

Tönkre teszi e egyik a másikat, ha igen, miért, milyen módon?

2018. jún. 2. 19:33
 7/10 anonim ***** válasza:
Sajnos nem ,ha netán később problémák lennének a garanciát nem tudnád érvényesíteni.Nem tudod a keverési arányt és a csemperagasztóól megrepedezik.
2018. jún. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 TappancsMancs ***** válasza:

Mondok egy példát, saját tapasztalat. Parkolóban a beton elemek közötti hézagokat kifúgázták csemperagaszóval. Ráment egy hét két embernek mert akkora terület. Ráment egy rakás pénz. Eredmény, hogy már télen a fele harmada kitöredezett, kiesett. Mert nem arra való, nem bírja az ilyen erős vízterhelést. Tudtam, hogy nem lesz jó, de alacsony beosztásban voltam és új is voltam, így nem szóltam, mert nem akartam "okoskodni" ismerve a várható reakciókat.


Semmi értelme az ilyen barkácsolásoknak. Mindent úgy használj ahogy írja a használati és arra ami van kifejlesztve.

2018. jún. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 TappancsMancs ***** válasza:

"Meg olyanom is van, hogy könnyített alapvakolat. Arra valami olyan parasztvakítás van ráíva, hogy szálerősített. "


A dolgokat azért ne keverjük össze. Van az amire való és amit ráírnak. Néha túloznak, de ez nem jelenti azt, hogy semmi se számít és bármit bármire ugyanolyan eredménnyel használhatunk.


Minden falfesték reklámban a "legjobb" "legszebb" festék van, de ettől még nem lesz jó fémre a falfesték!

2018. jún. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Levered tégláig és kensz rá mélyalapozót úgy ráragad.(egy kis vízzel lehet higítani)
2018. jún. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!