Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mi lehet ez a fehér anyag,...

Mi lehet ez a fehér anyag, ami összegyűlt a tapétám alatt? Salétrom?

Figyelt kérdés

T. fórumozók!


A lakásom, pontosabban annak egy pontja nagyon vizesedik, folyamatosan telik meg a párátlanító tartálya. Arra lettem figyelmes, hogy több falon is, illetve azok tövében valami fehér anyag gyűlik össze. Édesapám szerint ez salétrom lehet, és összefügg a vizesedéssel. Néztem képeket salétromos falakról, de egyiken sem láttam ennyi ilyen anyagot. Mi lehet ez?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. jún. 4. 17:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hol laksz? Földszinten vagy emeleten? Földszinten lehet, de emeleten nem nagyon szokott salétromosodás kialakulni, odáig már nem szoott felkúszni (hacsak nem egy szennyvízcső repedt és az áztatja a falat).


Ha a fal korábban festve volt, gyakran a diszperzit festék szokott peregni és az gyűlik össze hó-szerűen a fal alatt.


Egy próbát megér: szórj a fehér porból egy csipetet egy pohár vízbe. Ha gyorsan feloldódik, akkor az sajnos salétromra utal. A diszperzit festék nem nagyon akaródzik oldódni.

2018. jún. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Viszont, az igaz, hogy a vizesedéssel függ össze. A diszperzit is attól pereg.
2018. jún. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Valóban "hószerűen" pereg, ez nagyon jó szó rá, és van egy pár réteg festék a falon, szóval ez sem zárható ki.

Különben elfelejtettem megemlíteni valamit. Néhány helyen, ahol jobban fel van jőve a tapéta, ez a hószerű anyag felveszi a tapéta színét. Nem tudom jelent-e ez valamit.

2018. jún. 4. 22:54
 4/7 anonim ***** válasza:
Az, sajnos, annyit jelent, hogy _nagyon_ vizesedik a fal. Utána kellene járni, és megszüntetni, mielőtt nagyobb baj lesz.
2018. jún. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ez bizony nem jó hír. Nem gondoltam volna, hogy ennyire súlyos.

Köszönöm a válaszodat, ment a zöld kéz!

2018. jún. 5. 13:39
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Abból nagyon hamar penész lesz. Nálunk is ez volt, az esőviz csatorna eldugult és nyomta be a falba meg a földbe a vizet. A falon nem sok penész volt csak ez a fehér valami, viszont a közelében papir és farost anyagok ugy néztek ki mint a camambert sajt.
2018. jún. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sikerült megoldani?
2018. jún. 5. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!