Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Fehér ruhából hogyan tudnám...

Fehér ruhából hogyan tudnám eltüntetni a foltokat, ha a fekete anyag engedte a színét?

Figyelt kérdés
Hosszú, fehér ruha, combközépig felvágott és ott fodros, a fodor belső fele fekete. 95% Polyester, 5% Elastan, mosási információ: gépi mosás 40 fokon. Ehhez képest kb 30 fokos vízben próbálkoztam kézzel, de a fekete anyag elkezdte engedni a színét, és most kicsi foltok, csíkok vannak a fehér anyagon, lilás-indigós színűek. Mivel tudnék próbálkozni? Próbáltam sima mosószeres vízzel csak a foltokat dörzsölni, nem jött be, csak a foltra öntött hipó sem vált be. Ecet, só, citromlé, szódabikarbóna...? Esetleg fehér ruhafestékkel próbálkozzak? Hihetetlenül bosszantó helyzet, 3 napon belül szeretném felvenni egy eseményre, török ruha és elég drága volt.
2016. máj. 30. 22:15
 1/2 anonim válasza:

ha a fodor belső fele szürkén is jó lenne, akkor egyszerűen 60 fokon mosd ki úgy, hogy mosószer helyett is, és öblítő helyett is hipót teszel a gépbe.

a fekete ettől ki fogja engedni az összes levét, és attól kezdve nem fog meg semmit, a foltok meg - ha szerencséd van, már elsőre, ha nincs, a további mosások során - kijönnek.

de a 60 fokot érdemes mindenképp megkockáztatni.

2016. máj. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én kimosnám még egyszer színfogó kendővel együtt. Jártunk már így, megoldotta.
2016. máj. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!