Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mostanában nagyon divatba...

Mostanában nagyon divatba jött a vályog istenítése és a rendesen megépített tégla házak fikázása, bizonyos körökben. Hozzáértő szakember elmagyarázná, hogy ez miért van, illetve hogy helyes e az irány? Mi a véleménye egy statikus vagy építésznek?

Figyelt kérdés
Kérem csak az írjon aki ért is az építkezéshez, olyan ne, akit az érzelmei, indulatai és innen onnan összeszedett "tudása" hajt.
2018. jún. 20. 17:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

# 10


vályogot hőszigetelni úgy, hogy a páratartama folyamatosan biztosítható legyen nagyon nem egyszerű. Ezt írtam fent.


Sztem felesleges már ezzel az anyaggal építeni, de nyilván vannak mellette szóló érvek is.

2018. jún. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Az előnyök-hátrányok között a hőszigetelés az egyik kényes probléma amit csak jól szabad megcsinálni (ami innentől nem olcsó).

Én nem írnám le a vályogot, hogy letünt építőanyag.

Statikusként sokat agyalok, (szívem csücske a vályog és a fa) hogy hogyan lehetne a mai (extrém) elvárásokhoz "hozzáigazítani" és technológiát adni hozzá. Van is 1-2 ötletem a vertfal mentén.

2018. jún. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ! Azért most meghallgatnám az ellen oldalt is, ha van olyan ember az oldalon.
2018. jún. 22. 22:05
 14/19 anonim ***** válasza:
84%

Kontra: drága. Sok vele az élőmunka, ami egyre drágább (vert fal egy fokkal jobb...), másrészt ma már hőszigetelni kell, hogy megfeleljen a szabványnak, azt meg csak drágábban lehet (ásványgyapottal), széles falnak nagyobb alaptest, nagyobb tető kell, stb. Cserébe nem terhelhető a falazat, pl. egy konyhaszekrény felfúrása is probléma, nem vízálló, tehát egy csőtörés végzetes lehet, fenti betonkoszorú hiányában a födém is drágább (lényegében az összetartó "koszorút" is fából meg kell csinálni), stb.

Előnyét, a nagy hőtehetetlenséget máshogy is el lehet érni (pl. mészhomok tégla), ha az a cél.

2018. jún. 23. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
55%
Évekkel ezelőtt mutattak nekünk olyan vályogházat, amelyet csodásan felújítottak, sőt az Év Háza versenybe is benevezték évekkel előbb. Mit láttam? Vizes falat (az utca felette, magasabban volt, lefolyt a víz), a parketta feljött, a tapéta lejött a sarkokban. Nem lett volna drága, de nem vettük meg. Végül megvették, de a következő évben lebontották, téglaépület van a helyén.
2018. jún. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
86%
Kezdjük ott, hogy túl nagy a cécó a hőszigetelés mellett... manapság marha nagy divat a szigeteléssel hülyíteni a népetm.. mintha az lenne a legfontosabb dolog a viláfon... pedig marhára nem mindegy, miből van az a fal... pl egy könnyűszerkezetes ház a legmodernebb szigeteléssel is előbb ki fog hűlni mint egy vályogház, m8vel hiába a flancos szigetelés, ha nincs hőtároló tömeg...
2018. jún. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
100%
Az állapot számít valamint az hogy az építésekor jól csinálták e meg.
2020. jún. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
78%

Tudom régi a kérdés, de azóta is rendszeresen felmerül a dilemma.

Nos Makovecz Imre értett valamit az építkezéshez és az anyagokhoz, ezért ő a saját házát vályogból építette meg.

https://www.youtube.com/watch?v=ZFgZEljzXFQ


Láthatóan vályogból is lehet minőséget teremteni, mert a vályog nem azonos a faluszéli omladozó putrikkal.

2020. jún. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
68%

30 évet laktam szigetelt téglaházban, nyáron meleg volt, amíg nem lett kb 10 éve légkondink... télen pedig praktikusan be lehetett fűteni...

3éve lakok vályogban, télen kályhával fűtök, este dög meleg van, reggel pedig vacogva krlek ki az ágyból... számomra óriási csalódás.

2020. júl. 1. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!