Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » 160 cm-re lett építve a...

160 cm-re lett építve a tetőtéri ablak. Megbírságolnak?

Figyelt kérdés
Szomszédom feljelentett engedély nélküli építkezés címszóval. A tetőteret építjük be ami nem engedéyköteles de mint olvasgatom az ablakot 180-ra kellett volna rakni.
2018. júl. 3. 13:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%
De rühellem az ilyen szomszédokat, fogadjunk hogy vidéken van, ezért adtam el a telkem falun..
2018. júl. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Dave092 ***** válasza:
100%
Szerintem a hatóság hozzáállásától függ. Kívülről azt senki nem mondja meg, hogy 180-an vagy 160-on van-e az ablakod. Nem tudom építészrajzok vannak-e vagy csak gerilla módon építitek be de jó esetben max a terven átrajzoljátok és ha nem jönnek ki ellenőrizni akkor megúsztad, de ha kijönnek akkor benne van a pakliban a bírság. (persze mindez ugye oldalhatáron álló beépítésnél igaz)
2018. júl. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szomszéd felé néző HOMLOKZATI ablakot parapet magassága 180cm.

TETŐSÍKON oda teszel, annyi és akkora tetőablakot ahova akarsz.

2018. júl. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Dave092 ***** válasza:
dehogy: "Az épületnek a telek oldalhatárán vagy attól 3 m-en belül álló és a telekhatárral 60°-nál kisebb szöget bezáró homlokzati falában és a vízszintessel 30°-nál nagyobb szöget bezáró, a telekhatár felé lejtő tetőfelületén csak tároló-, közlekedő-, tisztálkodó-, főzőhelyiség és illemhely, legalább 1,80 m-es mellvédmagasságú és helyiségenként legfeljebb 1 db 0,40 m2 nyíló felületű szellőzőablaka, szellőzőnyílása lehet. Az épület pinceszintjén és alagsori szintjén lévő helyiségeinek, tereinek nyílásai, nyílászárói, szellőzői a telek oldalhatárán vagy a telek oldalhatárától 1 m-en belül álló határfalán nem lehetnek."
2018. júl. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Tetősíkon van 0,4 m2 nél kissebb, a telekhatártól 1,5 m. Tárolóhelység és a hajlásszög 30 fok.
2018. júl. 4. 12:25
 6/13 Dave092 ***** válasza:
Akkor egy szavuk nem lehet. Jól sejtem amúgy, hogy a szomszédod valami begyöpösödött talán egyedül is élő nyugdíjas akivel ha véletlenül is átnézel az ő telkére tuti, hogy találkozik a tekintetetek mert örökké azt lesi mibe lehet belekötni meg mit lehet perelni?
2018. júl. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Kint voltak a hatóságtól igéretett tettem hogy 25 napon belül 20 cm-el feljebbtetetem az ablakot.Ők is csak nevettek de hát ez az előirás 180-cm. Azt mondták biztos pucéron szokott napozni, de nem értik mert az utcáról totál belátni mindent.
2018. júl. 9. 10:57
 8/13 Dave092 ***** válasza:
Pfff :D De akkor mégis meredekebb 30 foknál azt is checkolták?
2018. júl. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Pár döglött macskát biztos a kilincsére lógatnék a helyedben a szomszédodnak....
2018. júl. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Na mindegy ma már jött a gipszkartonos feljebbteszi 22 cm-el és tehet a szomszéd egy szivességet. Köszi a válaszokat.
2018. júl. 10. 08:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!