Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Jogászok! Ha egy lakás adásvét...

Jogászok! Ha egy lakás adásvételi előszerződésében nem a vállalt ablak kerül beépítésre, perelhető a kivitelező? Kötelezhető arra, hogy azt építse be, amit ő is alá írt? Nincs még szigetelés, mázlim van.

Figyelt kérdés
2018. máj. 1. 14:15
 1/5 TappancsMancs ***** válasza:

Nem vagyok jogász.


Azt nem értem ebből, hogy egy lakás adásvételiben mit keres ablak beépítés.


Ettől függetlenül az ablak beépítésre és annak írásbeli szerződésére a jog vonatkozik. Amit nem a beépítési szerződés szerint teljesítenek az jogilag számonkérhető.

2018. máj. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 TappancsMancs ***** válasza:
Ja és előbb érdemes megbeszélni, kihívni a cég emberét, mert előfordul sajnos valaminek az elcserélése. Ha van róla papír azzal nem fognak vitatkozni és cserélik.
2018. máj. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Gondolom tervezőasztalos beruházás.


Igen, első körben felszólítható a kivitelező a hibás teljesítés szerződésben rögzítettek szerinti orvoslására. Ha ez nem történik meg akkor jogi útra kell terelni az ügyet.

2018. máj. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, tervezőasztalos...
2018. máj. 1. 20:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Én eddig háromszor vettem újépítést. Nekünk a szerződésben mindig úgy volt megfogalmazva (illetve a mellékletben, lényegtelen), hogy egy bizonyos típus (ablak, szaniter, stb.), vagy azzal minimum egyenértékű lehet a beépített típus. Persze ezt mindig az eladó fogalmazta meg ilyen formában...

Nekünk ebből sosem volt gondunk. Előfordult, hogy a szerződésben megfogalmazott típust már épp nem forgalmazták, ilyenkor általában 1 kategóriával drágább (és jobb) lett beépítve.

Itt tényleg csak az a kérdés, hogy az általad említett ablak elérhető-e, vagy olyan jellegű késedelemmel szerezhető be, ami komoly mértékben hátráltatja a kivitelezés befejezését. Ilyen esetben véleményem szerint eltérhet az előzőleg megadottaktól, azzal a kitétellel, hogy semmilyen formában nem érhet téged hátrány (ár, hőszigetelési értékek, stb. ).

2018. máj. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!