Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Elbírják a fagerendák a...

Elbírják a fagerendák a bitumenes hullámlemez súlyát?

Figyelt kérdés
Garázst építek, a szélessége 4 méter, hossza 6 méter. A teteje hátrafelé lejteni fog. Ezt a szélességet elbírják a a fagerendák, vagy van jobb megoldás is?

2018. júl. 3. 16:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Hogyne bírnák el. Nem olyan nehéz az.
2018. júl. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A konkrét kérdésre válaszolva.Igen , elbírja a súlyát.Viszont gondold át,nem elég ha belécezed mint a sima hullámlemezhez,mert a melegben felmelegszik és kezdi elveszíteni a formáját.Eső esetén megtáskásodik majd késöbb kiszakad és már van is gond.Most nem jut az eszembe a léc neve,de azzal sürün kell rakni,kb 40-50 cm-ként,aztán az egészet OSB lemezzel boritani majd erre a bitumenes hullámlemezt.Ezzel elkerülsz minden rossz következményt és a lemez élet tartamát is meghosszabbitod.Eszembe jutott, palaléc a neve.

van jobb megoldás is biztos,de ahhoz tudni kellene a garázs falazata miből készül,milyen az alap,stb.Ha valaki mástól kapsz jobb tanácsot,fogadd el azt és az enyémet add vissza,nincs harag.Segített a kérdésben válaszom? Egy öreg szaki

2018. júl. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bocs,azt kifelejtettem,hogy a fa gerendára kell rakni a lécet.viszont ha úgy csinálod ahogy leírtam akkor a sima tetőléc is elég.
2018. júl. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elbírja. Viszont tehetsz trapézlemezt az mégkönnyebb.
2018. júl. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Jó a trapéz lemez is,időt állóbb , viszont egyet tudni kell róla.Alá érdemes isolit paplant vagy táblát tenni mert ha esik az eső,ne adj isten jégeső van akkor megbolondulsz a hangtól.Olyan mintha egy dobban ülnél.Az isolit paplan némileg elnyomja a hangot.De maradjunk annyiban,hogy jó az ötlet.

2018. júl. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Már megint elfelejtettem valamit.Azért isolit az ajánlott mert a nikecel / hungarocel / a nap hatására megolvad,magasabb hőn képes meggyulladni.Ezeket figyelembe kell venni,mert ha nem akkor lehet rossz esetben háztűz nézőbe menni.Az utolsó sorom csak viccnek szántam de van némi igazsága.
2018. júl. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!