Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogyan kell kezelni?

Hogyan kell kezelni?

Figyelt kérdés

Ablak köré kivül,dísz csíkot ragasztottam.Nikecel / hungarocel / . Szép,ez oké,de le is kellene festeni mert az idő tönkre teszi .Mit kell csinálnom a felületével,hogy idő álló legyen?

Válaszokat előre is köszönöm!

Minden jó válaszért megy a zöld pacsi.


2018. júl. 7. 11:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha dryvit rahasztóval tetted fel, azzal áthúzod. Nemesvakolatot szokták megsötétíteni egy kicsit, van színező paszta ehhez. Utana ugyan úgy felkenik. Hamás, akkor fagyálló csemperagasztó, kültéri festékkel. Ez gyengébb, megszívja a nap.
2018. júl. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az ablak köré tettem ezt a dísz csíkot.Hőszigetelve lett a ház,persze a drajbit háló rajta van,de a díszcsíkot rá ragasztottam és azt szeretném lefesteni.A nagyok azt mondták valamit a festés alá kell rakni csak azt nem mondták meg,hogy mit.A hőszig ragasztóval átkenni és arra a festék,de ezt nehéz kivitelezni mert a díszcsik nem egyenletes felület és pont ebből fakad a kérdésem.Talán ecsettel kenjem össze egy hígabb ragasztóval?Akkor meg szemcsés felületet kapok.Püff neki,írtam már,van gond nem kevés.
2018. júl. 7. 12:21
 3/7 anonim ***** válasza:
Glettvassal áthúzni a ragasztót a csíkon. Akkor sima lesz. A ragadztó víz és fagyálló, azért kell. Utána jöhet alapozó és festék, vagy ha maradt vakolat akkor az. Arra írtam hogy szinezővel kell valami mást kikeverni, hohy ne legyen egyforma.
2018. júl. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem én,de glettvas?Olyan a díszcsík mint egy régebbi képkeret.Van benne szöglet meg domborított rész,blabla.Glettvassal csak elfedem azt a részt amiért erre esett a választásom vásárláskor.Persze glett vassal is meg lehet csinálni,de az annyi időbe kerül,hogy még a születési anyakönyvi kivonatom is le jár.De köszönöm a választ! Ott tartok,hogy még a homályban bolyongok.
2018. júl. 7. 13:07
 5/7 anonim ***** válasza:
Upsz, akkor nem egyről beszélünk. Bocsi.
2018. júl. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Stukatúr gondolom, de azt én még nem láttam kívül.
2018. júl. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem stukatur,tehát nem gipsz hanem hungarocel,mai nevén nikecel.
2018. júl. 7. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!