Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül fenntartani...

Mennyibe kerül fenntartani budapestet? És mibe kerülne egy új várost felhúzni és fenntartani? Vagyis lecserélni a jelenlegit?

Figyelt kérdés
Úgy értenm nem átépíteni,hanem ugyanazon a területen a régit eldózerolva a 200 évvel ezelőtti állapotokat visszaállítva a területet mennyibe kerülne felhúzni. :-D

2016. jún. 4. 18:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs az a pénz a világon. Fel lehet építeni egy komplett várost, de itt gyakorlatilag két várost kell felépíteni, ráadásul az egyiket csak ideiglenesen - ami kétmillió embernek (Budapest lakossága) ad otthont addig, míg az otthonukat dózerolják, majd felépítik. Egy város felépítése nem két napig tart, hanem évekig, egy Budapest méretű város esetében inkább évtizedig, ha pedig a 200 évvel ezelőtti állapotokat akarod visszaállítani, akkor inkább évtizedekig. Ennyi időre kéne szállást, munkát, szórakozást biztosítani kétmillió ember számára - mellette meg még kábé egymillió számára, aki nem Budapesten lakik, de ott dolgozik nap mint nap. Az ideiglenes városhoz infrastruktúrát kialakítani, a szállítmányozásokat megoldani, a költöztetéseket lebonyolítani, komplett erőművet telepíteni, satöbbi-satöbbi... Ezt egyszerűen nem lehet megcsinálni, olyan csillagászati összegekbe kerülne, hogy abba még az Apple a Google az Exxon és a Samsung együtt is belerokkanna.


Teljesen máshol egy Budapest méretű várost felépíteni is eltartana egy-két évtizedig, mire minden szög a helyére kerül.

2016. jún. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
84%
Arról nem is beszélve, hogy hol laknának 2 millióan, ha a 200 évvel ezelőtti állapotot állítanák vissza. 1880-ban (ami ugye még 140 év sincs) kb. 350 ezren lakták a várost.
2016. jún. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 EagleHUN ***** válasza:
2016. jún. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hujj de durván félrefogalmaztam a kérdésem. :-DDDDD


Pestmegye területe minden emberalkotta gyárgyával együtt eltűnne a francba.


Azon a csupasz földterületen mennyibe kerülne felhúzni egy várost.


2 millió férőhely. Stadionokkal,metrókkal a legkorszerűbb közlekedési megoldásokkkal stb mennyibe kerül felhúzni és fenntartani. Am nem vártam választ. Csak kiírtam a kérdést.

Mivel nem lehet rá választ adni sztem.


Olvastam valahol,hogy új várost építeni és fenntartani sokkal olcsóbb,mint a régit üzemeltetni és folyamatosan átépítgetni.


Afrikában is azért vannak előnyben Európával szemben fejlesztések terén,mert nincs kiépített infrastruktúra.Minent az elejétől kell kezdeni és legmodernebbet beépíteni. Míg itt Euróában és más fejlett országokban a régi korszerűsítésével kell megküzdeni.

2016. jún. 4. 19:46
 5/7 EagleHUN ***** válasza:

Csak arra nem válaszolt senki hogy mennyibe kerül fenntartani és "fejlesztgetni" Budapestet. És hogy ez az érték nagyobb vagy kisebb -e mint a fentebb említett 2 várost (1 ideigleneset) felhúzni.

Szerintem is olcsóbb fenntartani a jelenlegit.

Plusz hozzáadnám hogy a jelenleginek is van Túrisztikai értéke, ez is kiesne az átalakítás ideje alatt, sőt az "újonnan épült 200 évvel ezelőtti nem bírna ekkora értékkel! Sőt a legnagyobb túrisztikai értékkel a II WH előtti állapot visszaállítása bírna.

És ez a jelenlegiből is kivitelezhető, sokkal olcsóbban mint újat építeni!

2016. jún. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Crisopher ***** válasza:
100%
Ezzel megölnéd a város szellemét. Sokszor sétálok a Pollack Mihály téren. Ott van a Nemzeti Múzeum és a régi rádió épülete. Ilyenkor eszembe jut, hogy pár évtizede százezrek vonultak ezeken az utcákon a szabadságért, és hogy itt zajlott az ország egy fontos történelmi eseményének egy részlete. Amikor járkálok a fővárosban, mindig szembejön velem a történelem. Számos régi épülethez, számos helyhez kapcsolható valami történelmi érdekesség. Van abban valami, amikor olyan helyeken jársz, ahol történelmünk nagy alakjai is megfordultak. Ezt ölnéd meg, ha lerombolnád a várost.
2016. jún. 8. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 EagleHUN ***** válasza:
Ez is igaz. Tele van ilyen táblákkal minden város. Ez itt élt, az itt lakott, emez itt járt, beszélt, írt, alkotott stb... szövegekkel.
2016. jún. 8. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!