Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » 26 millióból meddig lehet...

26 millióból meddig lehet eljutni az építkezéssel? A ház 100nm körüli

Figyelt kérdés
Nincs telek, de a legközelebbi és legfejlettebb faluban 8-1200nm-es telek 2-3 millió ft között van. Az építkezést leghamarabb jövő év tavaszáig el tudnánk kezdeni, akkora meg lenne ismét a hozzávetőleges 26 millió ft. Az építkezés mely fázisáig tudnánk eljutni ekkora pénzmennyiséggel? Villanyszerelő, energetikus, és egy statikust, (akit még eddig nem értem el) van.

2018. júl. 13. 11:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
74%
Vakolás, szigetelés, kerítés, fürdőszoba berendezése elmarad.
2018. júl. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
kerítés a legkevesebb szerintem, persze lehet Neked lesz igazad és első körben lesz fontos. De épületgépészeti szempontból már kész háznak tekinthető? Konyha, fürdő, parketta, járólapozás TELJESEN elmarad?
2018. júl. 13. 12:17
 3/21 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem a 250.000/m² az reális ár, ennek alapján jó esélyt látok hogy kész legyen. Sokat számít, mihez értessz, milyen anyagból épül a ház, hol veszed. Én annó kiállításon leültem egy forgalmazóhoz, miközben dolgozott apránként összeírtuk mi kell. 10-15% kedvezményeket kaptam, ez nálad már milliós tétel.
2018. júl. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

250 eft-ot nekem ezelőtt 5 éve mondták:(((( Ezért rémségesen el vagyok keseredve. Nekem a közelembe többen mondták, hogy örüljek, hogy a csupasz nagyon max vakolt falak és és ablakok lesznek bent, de semmilyen szigetelés nem lesz se a falon, se a födémen:((((

Képtelen vagyok ezt elhinni.

2018. júl. 13. 12:29
 5/21 anonim ***** válasza:
75%
Vedd egy kicsit kisebbre. Én 2006-ban építettem 6 millióból 68 nm²-es lakást. Mondjuk sokat melóztam rajta. Ebben volt egy konyha nappalival, egy gyerekszoba, egy háló, fürdő(zuhany, kád, wc, mosdó), egy kamra, és egy második wc. 80-85 nm² is sok lehetőséget ad.
2018. júl. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
87%

Nekem egy éve mondtak 250eFt/m2 építkezési árat.

Szerintem vagy teljesen be tudod fejezni, vagy legalábbis közel leszel hozzá.

Elég sokat lehet elszórni (vagy fordított esetben megspórolni) a belső burkolatokon.

Pl. van aki olasz csempét vesz 10e Ft/m2 áron, mikor a Zalakerámia különb minőségű 2500-3000 Ft/m2-ért.

Mi meszeltettünk, nem festettünk. Sokkal egészségesebb és jobban szellőzik a ház. De sokkal olcsóbb is volt, mintha diszperziós festékkel festettünk volna.

Ablakokra szintén a jó Isten pénzét is el tudod szórni, aztán kiderül, hogy azért vetted meg a hiper-szuper hőszigetelő ablakot, hogy utána mániákusan kelljen szellőztetned télen is, nehogy penészesedjen a ház.

Amivel ne spórolj: fizess meg jó referenciájú szakembereket, és alkalmazz műszaki ellenőrt!


Én nem értek egyet azzal, hogy építs kisebbet. Nem irdatlan méret a 100 m2. És ha egyszer elkészült, akkor óriási költség valamit hozzáépíteni, ha 10 év múlva úgy érzed, hogy még egy szoba kéne.


Vágj bele bátran! Úgyis eltelik legalább egy év, mire felépül, egy kicsit hozzá is tudtok addig spórolni.

2018. júl. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
44%
Jelenleg 320.000 FÖLÖTT van a nm ár, és az egy átlagos, a mostani és nem 2022-es energetikai szabványnak megfelelő ingatlan, alsó közepes minőségben, az 5%-os ÁFA eltörlése előtti áron.
2018. júl. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
61%

320eft-ért generálkivitelező vállalja, aki csakis arra megy, hogy kevesebb pénzed maradjon. Ha magad választod meg minden munkást nem ennyire fogsz kijönni, hanem jóval olcsóbban.

Nekem 265e-ben jött ki, profi épületgépészettel, hűtő-fűtő hőszivattyúval. Érdekességképp említem, hogy eddig nem kellett hűteni, szinte állandó 23 fok van a házban, IGAZ eddig nem is volt kemény a nyár.

A 100nm-es ház ügyes anyag- ill. munkásmegválasztással ki fog neked jönni 26 millióból. De ez csak a ház, és ebben semmi kerítés, külön garázs kertrendezés nem lesz benne. Arra nyugodtan számolhatsz még 3 milliót, attól függően mekkora kerted lesz.

2018. júl. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
24%

8-as:

Az előző vagyok. Ha ti ennyiből kihoztátok, akkor laminált padló, alsó-középkategóriás burkolatok vannak valószínűleg (max. Zalakerámia), műanyag ablakos ház, egyszerű alaprajz, középkategóriás gépek, műanyag szigetelés, nem volt feelelős műszaki ellenőr és a többi.


Minden csak igényszint kérdése, ennek a 265 ezere nm á eléggé az alja.

2018. júl. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
59%

Kérdező: szűken, de ki lehet jönni belőle. Tényleg nem érdemes generálkivitelezővel vergődni, mert sokkal többre jössz ki. Nekünk 260 ezerre jött ki, szóval hihető akár a 250 ezer is. Nem tudom honnan veszed #9-es, hogy az alja.

Nagy vonalakban leírom a mienket, Te meg eldöntöd, hogy ez mennyire "alja"

-Porotherm 38 N+F, rá: 20 centis King stone grafitos, 2-es színcsoporttal

-12cm xps lábazati szigetelés, King Stone 1,5 mm-es lábazati vakolattal

-10cm centis aljzat szigetelés

-30cm járható födém szigetelés

-alap Leier betoncserép

-Rehau 3 rétegű, U=0,6, melegperemes, 7 kamrás ablakok, illetve teraszajtó

-előszoba+nappali+konyhába olasz 6000ft/nm járólap, magasfényű 60x60cm

-fürdőbe és a két wc be 12.000ft/nm helyett 4000ft/nm árú csempék (utolsó 25nm volt, ezért került ennyibe)

-Grohe szaniterek mindenütt

-Duravit wc csésze

-konyha horrorisztikus: gépekkel 1,6 millió, de legalább minden olyan, mint amilyet megálmodtam

-szobákba régi, hagyományos 23mm-es parketta, (lehet régimódi vagyok) interneten találtam 35nm mennyiséget, ezért fizettem 110eft-ot

-Mitsubishi hőszivattyú

Ami nincs: napelem, valószínű fogunk csináltatni, bár így is kb 10 ft-al csökkent az áramtarifa.

És nincs hőcserélő szellőztető.

Aki ismerős volt, DE NEM CSINÁLTA attól olcsóbban a munkát, csak tudjuk, hogy igényes a munkájára: a festő, kőműves, hideg- és melegburkoló, és volt energetikus ismerősünk, akinek hála lebeszélt a kondenzációs kazánról, fatüzelésről meg végképp.

2018. júl. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!