Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Válaoygház fürdőszoba?

Válaoygház fürdőszoba?

Figyelt kérdés
elkezdtem felújítani a vályogházam fürdőszobáját épp jött át a szomszéd és azt mondta nem szabad cementes vakoló anyaggal bekenni a falat akkor most mi legyen? azt is mondta hogy a beton alá kéne fólia de azt már letettem anélkül most verjem fel? hogyan fejezem be a felújítást? teljesen tanácstalan vagyok :(

2018. júl. 21. 17:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Az ugye alap dolog hogy mindent szigetelünk így az aljzatot is. Bár az is tény akkor még vizesebb lesz a vájogfalad. Persze mindez skkor ha a falak alatt nincs szigetelés
2018. júl. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sajnos igaza van a szomszédnak. :(

Nem vagyok szakértő, csak elszenvedője egy leszigeteletlen betonozásnak, amit mi is most készülünk felszedni, csak még gyűjtjük az erőt hozzá.

A lényege, hogy beszívja a vizet, minden párás és emiatt vastagon penészedik ami csak lehet.

Reméljük, hogy jön majd valaki, aki szakszerűbben elmondja neked, hogy mit és hogyan.

2018. júl. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést elég jól körbe kell járnod, mert nem egyszerű. Általában nincs vízszigetelése ezeknek a falaknak, innentől a betonozás is problémás lehet már.

A legjobb megoldás, ha víz szigetelnéd a falat és az aljzatot. Onnantól kezdve bármit csinálhatsz.

Ha ez nincs, minden egy nagy kérdőjel; mikor hol fog felvizesedni és ledobni a vakolást, csempét, vagy a fal másik fele lesz felvizesedve, mindez a talajvíz függvénye is.

2018. júl. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vályogházunk van, nem tettünk sem a vakolat, sem az aljzatbeton alá fóliát. A vakolatra és a betonra van kenve folyékony fólia, arra ment a csempe és ennyi. Cementes vakolat van mindenhol, nem jött le sehol, erősebb, mint a fal.
2018. júl. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!