Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ez a mobilházat milyen alapra...

Ez a mobilházat milyen alapra érdemes telepíteni?

Figyelt kérdés
[link]
2018. júl. 28. 10:00
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Csak betonra, esetleg betontuskókra.
2018. júl. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
De ugye azt bekalkulálod, hogy az ára + szállítás onnan + alap + felállítás után több milliós összeg fog kijönni, amiért itthon már sokkal komplettebb lakókonténert, vagy akár házat tudsz venni? (A telek áráról, közművekről és a bevezetésükről már nem is beszélek!:)
2018. júl. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
A telket akkor is meg kell venni ha itthon veszem a mobilházat. Tudsz mutatni valami linket a többire? Mert amiket én találtam azoknál ez az olcsóbb.
2018. júl. 28. 11:09
 4/22 anonim ***** válasza:

Arra akartam kilyukadni, hogy mire megveszed a telket, ami a legócskább helyen is minimum 1-2 millió, plusz közművek, kerítés stb.

Ehhez jön a konténered ára az összes járulékos költséggel, alaphangon 4-5 milliónál, vagy felette tartasz és akkor még csak egy egyhelyiséges valamid van, ami jó eséllyel nem 4 évszakosra van szigetelve.

Ennél jobban jársz, ha veszel készen egy zártkertet valahol, ahol neked megfelel 3 millióért, egy téliesített nyaralóval, vagy ha nem vagy konkrétan egy helyhez kötött valami miatt, akkor az ország hátrányosabb részén már találsz 3 millióért nagyon rendben levő lakóházat is.

De a kérésedre kerestem neked olcsó lakókonténert amik szigeteltek - igaz, nem olyan dizájnosak - de én még így is lebeszélnélek róla:

[link]

[link]

Ez meg egy mobilház, ami telekkel, közművekkel, teljes berendezéssel 3,3 millió , talán le lehet alkudni 3 millióra:

[link]

Ez a másik meg a kategóriájában olcsó, de nincs hozzá telek, viszont nem kell hozzá alap, legfeljebb 6 betontuskó.

[link]

Ellenben amit én javaslok (téliesített nyaralók) és nem kell megvenni hozzá a telket:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Vagy a lakóházak országosan, 3 millió alatt, jelöld be a régiót, ahol élni szeretnél, mert az én nem tudtam:

[link]

2018. júl. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

valóban van néhány olcsó konténer, ezt köszönöm.


a hátrányos helyen levő ház oké lenne de ott munka nincs lopás van. emiatt feladni Budapesti állást nem lenne túl bölcs döntés.

a zártkerttel meg az a gond, hogy 10% rá az illeték, s ha eladom a meglevő telket akkor még az illetékkedvezményt is bukom. szóval az olcsó könnyen nagyon drága lenne. ráadásul nem háznak kell, az már van, de egy olyan környéken ahol van megfelelő munka s jóval kevesebb a lopás, betörés mint a világ végén. ez kiegészítésnek kell.

2018. júl. 28. 12:48
 6/22 anonim ***** válasza:

Az illetékekhez nem értek, csak annyit tudok, hogy 2,2 millióért vettem egy 2400m2-es zártkertet 2 éve, a Balatontól 6 km-re, rajta pince+présház+ 20m2-es téliesített (fűthető, szigetelt) téglanyaraló és 66ezer Ft. illetéket fizettem. Szerintem ez azóta sem változott.


Ha meg megvan a budapesti telked, az hatalmas előny.

Faházban is érdemes lenne gondolkoznod, a Jófogáson 3-400ezerért palotákat kapsz.

Van amelyik már el van bontva, van amelyik nem.

Ezeket érdemes szakemberrel (ács) bontatni és ugyanazzal az emberrel összerakatni, (munkadíj kb.200ezer) belülről te is meg tudod csinálni a szigetelést (párazáró, nikecell, gipszkarton) és tokkal-vonóval 1 millióért lesz egy tuti házad.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

De mint mondtam is, milliót van mindig a Jófogáson szezonban.

2018. júl. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

azért a fél milliós faháznak inkább másfél millió lesz a vége mert a beton alap másik félmillió és ott van az engedély is ami kell másképp lebontatják...

(igaz ez ennél az összecsukható mobilháznál is kérdés)

2018. júl. 28. 14:40
 8/22 anonim ***** válasza:

Az összecsukható az kb. 12-15 m2 és 2-2500 dollár, tehát árfolyamtól függően durván 700ezer és még akkor nincs itt és nincs alapja, ... erre gondolj!

Nem hiszem, hogy egy faház építéséhez kell engedély, de ha igen, mert a helyi szabályzók ezt előírják, akkor sem lehet egy brutális összeg, bőven 100 alatt kell lennie.

Alapbeton meg mindegyikhez kell, azt pluszként a faház esetében ne számold!

Én anyag nélkül fizettem a kőművesnek 250ezer munkadíjat egy 30 m2-es alapért és 100méter kerítés betonalappal való elkészítéséért, ahogy írtam is a Balatonnál, ami nem olcsó környék.

Semmire nem akarlak rá vagy lebeszélni, csak más lehetőségeket is szerettem volna neked megmutatni, mielőtt beleugrasz valamibe, ami drága és nem is túl praktikus.

Legyen szerencséd, sok sikert kívánok!:)

2018. júl. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Köszi. Mondjuk beleugrani nem fogok semmibe alapos tájékozódás nélkül, most is ép azoknak a részleteinek nézek utána, amiket írtál. Így viszont már bármit teszek, arra nem a beleugrás lesz a megfelelő szó.
2018. júl. 28. 15:04
 10/22 A kérdező kommentje:

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__ingatlan-vasarlas-ela..


na ehhez mit szólsz? mármint az utolsó válaszhoz?

2018. júl. 28. 17:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!