Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Egy új építési háznál a beton...

Egy új építési háznál a beton alapot érdemes beborítani XPS-sel lábazattal együtt? Vagy elég a lábazatot?

Figyelt kérdés
2018. jún. 29. 00:00
 1/1 Dave092 ***** válasza:

Igen érdemes, sőt ha már kicsit komolyabban van véve úgy is szokták, hogy az egész épület alapozással együtt lényegében körbe van csomagolva hőszigeteléssel lényegében egy termikus burokban pl. egy passzívháznál. De ha nem is csomagolod be az egészet, én a külső szélét javasolnám azért, hogy azt hőszigeteld le összekötve a lábazatszigeteléssel (tehát részben az alapozás tetejét is). Ez azért lenne érdemes, mert így ezzel csökkented a hőveszteséget ami a lábazat és a padlórétegrend csatlakozásnál jön létre. Gyakorlatban szerintem még nem igen elterjedt megoldás az is, hogy a járda alatt viszik tovább vízszintesen a szigetelést folytonosan a lábazatszigeteléssel, úgy hogy magának a szigetelés vonalának hossza (beleértve a függőleges lábazatit és a vízszintes járda alattit) kb. 1,5 m-t kiadja. (hogy lásd kicsit szemléletesen hogy menne a hő még ezen kívül amit leírtam: [link]


(bocs, hogy google kereséses a link, de máshogy nem hozná be)


így ebből talán leszűrheted, hogy számít a válasz a kérdésedre attól is, hogy milyen mélyen van az alapozásod (pl. alápincézett vagy sem) Mert ha igen, akkor oda értelemszerűen kevésbé lesz fontos mint ha nem.

2018. jún. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!