Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyi lehet a valós fűtés...

Mennyi lehet a valós fűtés költség?

Figyelt kérdés

Kertes házat szeretnénk vásárolni, szülőkkel összeköltözni. 10 éves a ház. 270nm, 8 szoba, cirkó fűtéses és a háló szobákban radiátor, többi helyen padló fűtés van. Tulajdonos szerint a fűtés télen 50-70e Ft között van, de csak hárman laknak benne, így sose fűtötték az egész házat . Nekem gyanúsan alacsony az összeg. Nappaliban márvány van végig (sajnos).

Ha túl magas lenne a fűtés költség, megéri egy fatüzelésű kályhát építeni? Felénk olcsó a fa, erdészet mellett lakunk. Azt olvastam, csak egy kémény építés millió Ft felett, + a kályha vagy kandalló.



2018. aug. 16. 14:57
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
28%
A márványpadlóban biztos, hogy nincs padlófűtés. Ha van, akkor meg nem hatékony: azaz hideg lesz.
2018. aug. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 Voloka válasza:
88%

Már elnézést de hülyeségekkel etetitek ezt a szerencsétlent!

Mi az, hogy egy 10 éves kazánt ki kell cserélni? Ez így nem igaz! Meg kell nézni milyen típus, s azután eldönteni, kell-e vagy nem! ( Biztos, hogy nem!)

A másik: a padlófűtés, a kő, márvány, kemény járólap.. stb-vel a leghatékonyabb! ( a márvány szerintem, inkább márvány mintás lap lehet valószinűleg! ) Tehát a megadott fűtés költség megfelel egy ekkora, de nem az összes helységben fűtött ház költségének! 10 éve, már régen a fokozott hőszigetelésű szabvány volt életben a házépítéseknél! Nem kell kéményt bélelni, egy ( turbo)kazán csere esetén, ha a falon vezetik ki a csövét!

2018. aug. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
56%

Az utolsónál a pont!

Annyi marhaságot írtak össze az előzők, hogy kérlek, hogy ne dőljél be nekik.

Egy normálisan megépített 10 éves ház, még újnak számít!!

Nehogy már mindent cserélni kelljen.

A márványpadló pedig emeli a ház megjelenését, vagyis igényes lehetett az építtető.

Amúgy -környéktől függően- vásárolsz egy min. 50-100 milliós házat, és a rezsin aggódsz??!

Nyílván erre a 270 m2-re méreteztek mindent, úgy, hogy nem fognak fázni a gyerekek.

2018. aug. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Inkább attól tartok, hogy ha 3 embernek építettek 270 nm-es házat, akkor a pénz annyira nem számított és így a fenntartási költség sem. Most pedig azt mondja az eladó, nem fűti az egész házat. Nekem majd kell.

Nekünk fontos az összeköltözés, apósom beteg, állandó felügyelet kell neki, segítenünk kell anyósomnak.

4 gyerekszoba, 1 szülői háló, 1 nagyszülői háló és 1 nappali elég lenne, 1 szoba felesleges. Ekkora házat keveset tálaltam közel ovihoz és munkahelyhez.

Csak az rémiszt el, ha télen fázunk és ennek ellenére sokat kell fűtésre fizetni.

Ki tudunk fizetni 100e Ft-ot is havonta fűtésre, de nyilván minél kevesebb, annál jobb.

Padlofutest nem ismerem. Márvány padlónk sincs.

Cirkót ismerem tégla kályhával, a mostani gerenda házunkon protector festék van. Télen 22 fok nappal, 19 éjjel és a legmagasabb gáz számla 30e Ft volt.

A kályhán automata ajtó van, magától záródik be, szakaszosan, így télen csak begyujtok és magára hagyom a házat. Ezt ismerem csak.

2018. aug. 16. 21:59
 15/28 anonim ***** válasza:
Nekem is az szúrt szemet, hogy ekkora házra van pénzed, és a rezsin aggódsz? Meg milyen kályháról beszélsz? Hogy akarsz kályhával fűteni egy egész házat? Vagy vegyestüzelésű kazánra gondolsz?
2018. aug. 17. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

A nappali márvány padozata miatt ne télen aggódj, hanem nyáron! Akkor fogod hidegnek érezni mezítláb. Télen - ha padlófűtés van a márvány alatt - nagyon kellemes hőérzeted lesz. A konyhapult márványa, amit nem fűtesz, na az hideg tapintatú. De egy padlófűtéssel fűtött márvány padlótól TÉLEN nem kell félni, hogy hideg lesz! Ez szamárság!

A födémet mindenképpen le kell szigeteltetni, ott nagyon sok hő el tud szökni. És még a nyílászárókon akadályoznám meg a levegő áthúzását, ha szükséges, ragasztható szigeteléssel. [ [link] ]

És az első tél saját tapasztalatai alapján fognék bele a továbbiak tervezésébe. Kell-e homlokzati hőszigetelés, ha igen akkor milyen, stb. Egy tíz éves ház az 2005 után épült, ha az akkori szabványokat betartották a kivitelezők, és nem voltak túl trehányak, akkor nem egy ócska, szélfútta, hideg lyukat veszel!

Az adásvételkor úgyis kötelezően el kell készíttetni az energetikai tanúsítványt. Esetleg megérné, hogy Te fizesd, te alkalmazd azt, aki elkészíti. És tőle felkészültebb szakvéleményt kaphatsz az itt feltett kérdéseddel kapcsolatban. Vele beszéld meg.

Ha a ház amúgy jó állapotban van, és igényes a kivitelezés, akkor én annyira nem aggódnék. Nyilván a 270 m2 felfűtése és adott hőmérsékleten tartása nem kis feladat. De mostanában 5 évente van kemény tél...

2018. aug. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
51%

Kérdező, ha mos nem kell csrélni a kazánt, előbb-utóbb kell. Akkor pedig nem úszod meg a kondenzációt. A falszigetelés is gyér, a födémszigetelés is, mert 10 évvel ezelőtt ... szóval na.


Ha felmerül a rezsiköltség, akkor ne vegyetek majdnem 300 nm-t, hanem vegyetek 160-at, jól megépítve az új szabványok szerint.


(Nem etettek marhasággal. Szakmabeli vagyok.)

2018. aug. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

"Kérdező, ha mos nem kell csrélni a kazánt, előbb-utóbb kell."


Utolsó, csak egy dolgot mondj, amire ez nem igaz. Szóval ennyi erővel semmit se vegyél, mert előbb vagy utóbb úgyis le kell majd cserélni.


"A falszigetelés is gyér, a födémszigetelés is, ..."


Ez igen, te ilyen távolbalátó vagy, hogy egy tökismeretlen helyen lévő tökismeretlen módon épített házról így csípőből meg tudod állapítani, hogy gyenge rajta a szigetelés? :D


"... mert 10 évvel ezelőtt ... szóval na."


Szerinted 10 éve még ismeretlen dolog volt a falszigetelés és a födémszigetelés? Vagy szerinted a 10 éve épült házakról mindről lespórolták ezeket? Vagy honnan a túróból teszel ilyen kijelentéseket ilyen bátran?


- - -


Kérdező, ezen kérdéseidre így látatlanban nem lehet semmiféle konkrét választ adni. Neked egy olyan szakember kell, aki ezeket megnézi és fel tudja mérni, mert megvan hozzá a tudása és a felszerelése is, hogy megállapíthassa. Persze, ez pénzbe fog neked kerülni, de az a néhány tízezer forint szerintem eltörpül a ház vételára mellett, és főleg eltörpül az mellett, amit nyerhetsz vele (biztos információ).

2018. aug. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

18

Formális logika: a 10 évvel ezelőtt épült házak szabvány szerint épültek, mint a mostaniak. Nem, nem szigetelték őket jobban, mint ahogy kellett, ahogy most sem.

Ergo: az a szabvány elavult, a szigetelés is.

Okoskodás helyett utána is olvashatsz az akkor értékeknek. Ja, az nehéz.


Imádom, hogy itt mindenki, mindenhez ért. Főleg, ha háziasszony vagy ha unatkozó srác.

2018. aug. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

18

Lehagytam: ha a kazánt kell cserélnie, az közel kétmilliós tétel, mert már kizárólag kondenzkazán mehet. Nos, ez nem az a kategória, hogy mi van, ha elromlik a hűtő vagy a mikró ...


Évente több, 10 éves körüli házat tervezünk át energetikailag, és mind egy vagyon. Kivéve azt a 12-30 passzív házat, ami akkor épült az országban, de azokat nem is kell áttervezni.


Anyám, borogass.

2018. aug. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!