Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Villanyhálózat kiépítés?

Villanyhálózat kiépítés?

Figyelt kérdés
Szeretnék az új házba kiépíteni villanyhálózatot,mert mivel a nem tudnak jönni a sok munka miatt és nem egy kontáral megcsináltatni,így bele szeretnék vágni,van könyvem róla,mennyire bonyolúlt kiépíteni?
2018. aug. 20. 18:32
 1/6 A kérdező kommentje:
Valaki csinált már villanyt,sajátkezűleg magának?
2018. aug. 20. 18:33
 2/6 anonim ***** válasza:

Én mint villanyszerelő igen.

A könyv sajnos kevés hozzá. A lámpa talán világítani fog, a konnektorban remélhetőleg lesz villany. De sok más is tartozik hozzá. Különben jönnek a láncolatok, hogy ez azért így is megteszi, ezt nem értem, erre azt mondták minek....Te meg nem értesz semmit és nem tudod mit és hogyan kell szabályosan és szabványosan. Mert ugye az előírás nem ismerete nem mentesít a felelősségre vonás alól. A megfelelő segítséghez, meg rá kell látni pontosan mindenre. Mert ott kezdődik minden, hogy bejön a hálózat az oszlopról, és innen már semmi sem mindegy.

Ja, és új házat írtad; innentől viszont sok ok miatt NE.

2018. aug. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a munka nagy felelősséget igényel, szóval én ezt szakemberre bíznám.
2018. aug. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kérdező szerinted ezt szakmát miért tanulják évekig ?

Még az anyag felhasználásban sem igazodsz el .

2018. aug. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én csináltam mikor építkeztem. Egy ismerőssel. Én véstem ő kábelezett. Ő értett hozzá szintén könyvből. Jó lett szerintem. Potom pénzből megcsináltuk. Majd később jöttem rá hogy ( sajnos előre nem mondtak erről semmit) sz építési naplóba ezt is fel kell vezetni . Vill.szerelő vállalkozó aláírással pecséttel. Se baj majd szerzek valakit ski aláír. Na tudod mikor írta ezt bárki alá. Persze érthető is így utólag. Aztán megcsináltattam villanyszerelővel aki újrakábelezett mindent. Tehát többe került szbegész nem hogynspóroltam volna.
2018. aug. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Miért gondolják az emberek hogy a villanyszerelés olyan amin érdemes spórolni?

A vésést azt egy gibbon is meg tudja csinálni, bár kb.20éve horonymarót használunk...Na nézzünk egy kis villanyszerelést! EPH lesz a házba? Kell FI-relé, be tudod kötni? Hány Amperes kismegszakítók kellenek hogy meglegyen a biztosítási lépcső? Hány áramkör lesz és milyen fogyasztók alapján? Mekkora az előírt mért fővezeték? Melyik a méretlen fővezeték? 3fázis vagy csak 1? Összekötheted a lakáselosztóban a Nulla vezetőt és a Földelést? Mi a "Földeltnulla"? Mi a Nullavezető? Fizikailag mi a földelés? Minek egyáltalán földelés?

2018. aug. 21. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!