Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Központi fűtés kiépítés költsége?

Központi fűtés kiépítés költsége?

Figyelt kérdés
Csak hozzávetőlegesen érdeklődnék, hogy a központi fűtés kiépítése mekkora költséggel járna? (5 fűtendő helyiség lenne) Van egy átfolyós vízmelegítő bélelt kéményre szerelve, ennek a helyére felmehetne a gázkazán? Jelenleg régi konvektorok vannak, de hiába csavarom fel, 21 foknál melegebbet nem csinálnak, pedig forró a konvektor, a külső kürtő is. Köszönöm a válaszokat!

2017. okt. 10. 11:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A kéményen max kidugni lehet a kondenzációs dupla csövét. Esetleg ha szerencséd van ki lehet állni a falon vízszintesen de ennek vannak szabályai.Éb másfél millát mondanék
2017. okt. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tehát a meglévő átfolyós gázos vízmelegítő kéménye nem kompatibilis egy gázkazánhoz szükséges kéménnyel? Fene...
2017. okt. 10. 12:19
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
1,5 millióval valóban kell kalkulálni
2017. okt. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%

Most csináltattuk a fűtést. 62 m2-es lakás 5 fűtőtesttel, kondenzációs kazán és kémény bélelés (földszinten lakunk és a felettünk lévő 2 emeletet is nekünk kellett állni a kémény bélelésnél).


Kondenzációs kazánhoz külön előírások vannak a kémény béleléssel kapcsolatban. Tervet kell készíttetni és a kéményseprők is jönnek előtte és utána is ellenőrizni, na meg a Főgáz is, szóval nem lehet megúszni.


Nekünk 1,2 millióra jött ki az összeg.

2017. okt. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kompatibilis. Nekem pár éves sosem használt gázkéményem van. Idén gondoltam úgy hogy beteszek egy gázkazánt . De már csak kondenzációsat lehet ahoz meg nem jó a kémény. Max belefűzhettem volna a dupla fséú műanyag kondenz. kéményt de teljes hosszban elég drága. Szerencsém volt mert simán kiállhattam vízszintesen falon kívülre. De csak mert a kémény közelében nincs ablak és tíz méteren belül nincs másik épület
2017. okt. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Hornyák G. válasza:

Sziasztok.Nekem most a héten szerdán zárul le az egész fűtés mizéria,így árakat is tudok írni.Konvektorokat cseréltem le mert azok csak kifele fűtöttek és a gázszámla se volt kevés bent pedig hideg volt.Így kondenzációs gázkazán mellett döntöttem.A régi bélelt saválló kémény nem volt jó.új kellett.itt annyi volt a szerencsém h mehettett a kivezetés simán a szomszéd fele mert a két ház között 10m távolság megvolt.Spóroltam kb 100.000-et vele.Beraktak:2db 180magas törölközőszárítős radiátort 2db 1800 33k és egy 1600as 22k-s radiátort.Na akkor a számok:


Gázterv készítés:25.000-

Gázóra leszerelés:8,000-

Hajdu HGK 24 smart kazán: 330,000-

Anyagok: 600,000-

Szerelés: 280,000-

Gázátvétel:30,000-

Gázóra visszaszerelés:8,000

Beüzemelés:30,000


Tehát 1,303,000Ft volt nekem a költség.

2017. nov. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!