Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Szeretnék egy telepített...

Szeretnék egy telepített lakókocsit nikecellel szigetelni utánna lekőporozni megoldható dübelezés nélkül mennyire hatékony És Mi kell hozzá?

Figyelt kérdés

2018. aug. 26. 13:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem ez eléggé elképzelhetetlen.


Egyrészt egy lakókocsi kívülről lemez szokott lenni. Ha körbecsomagolod, akkor mit csinálsz a tetőn? Bitumen, vagy mi lesz rajta?

Nem tudom, hogy tudsz rögzíteni, milyen ragasztó fog lemezhez ragadni, ami ráadásul az EPS-t nem eszi meg.

Mit csinálsz a rengeteg élnél (kerékjárat, egyéb ívek)? Ez nekem nagyon csúnya gányolásnak tűnik.

De van még ezer más kérdés is, pl a nyílászárókat hogy teszed hőszigetelővé? Mert nem sok értelme van a nikecellnek, ha az ablakokon át kihúz a meleg.


Nem tudom, hogy ez egy hétvégi ház-e, ha igen nem nagyon van értelme szigetelni. Vagy lakhatásra szeretnéd-e használni, akkor inkább belülről lehetne kőzetgyapottal - persze az az amúgy is kevés helyet csökkenti. Szerintem többre mennél ha eladnád és összebarkácsolnál egy kis faházat - hát persze az is jó drága a végén ha összeadod.

2018. aug. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen egyedi lesz az biztos :)
2018. aug. 27. 09:30
 3/4 anonim ***** válasza:
A hőszigetelés akkor ér valamit, ha a szigetelendő testet maradéktalanul körbeveszi, és légtömör, azaz nem kerül alá a hideg levegő télen. Ez maradéktalanul megoldható szerinted? (Nyilván az ablakok kivételével)
2018. aug. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Meg tudom oldani csak olyan ragasztóra van szükségem amivel ragaszthatok fémre nikecelt és nem eszi meg a nikecelt a rakasztó
2018. aug. 27. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!