Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Nem pofátlanság ennyit elkérni...

Nem pofátlanság ennyit elkérni a kőműves munkáért?

Figyelt kérdés

Egy családi ház egyik 20 négyzetméteres szobájáról van szó, a feladatok: aljzatkiegyenlítés,laminált padló letétele, glettelés,csiszolás, festés. Ez 350 ezer forint. Ezt 5 nap alatt többen csinálnák,nem tudom hányan. Másik fazon 200 ezerért vállalta volna (aki nem is kőművesként dolgozik, csak régebben külföldön),de az anyagokat nekünk kellett volna megvenni hozzá (az leg. 100ezer lenne), ja meg még egy falétrát is kellene vennünk ,mert a mi műanyag létránkkal nem tud közlekedni, plusz még barátomnak is pluszban kellett volna segíteni csiszolásban,mivel ez egyedül csinálta volna.


Most nekem tűnik csak úgy, hogy ez túl sok egy szobáért és kihasználják a kevés munkaerő adta előnyöket, vagy ennyire korrekt ár? Szerintem a mai magyarországi fizetésekhez képest sok.



2018. aug. 31. 13:50
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Egyébként ha az emberek nagy részének itthon ez nem sok, akkor Magyarországon elég jól élnek. Végül egyre több kocsit, drágábbat is veszünk, többet tankolunk, költünk. Hmm, elgondolkodtató.
2018. szept. 6. 11:18
 12/17 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező: ki lehet tanulni a szakmát, és lehet benne dolgozni nyugodtan! De ne ímmel-ámmal! Hanem jól.

Akkor majd nem fogod irigyelni őket.


És tudod a gazdaság kemény dolog. Amíg egy programozó hirdetésre van 10 jelentkező, addig a szobafestő hirdetésre 1. Na, ki tud több pénzt kérni a munkájáért???

Itt az eredménye, hogy mindenki diplomázni akar, és le van nézve a szakmunkás... Hát nincs is szakmunkás elég.

2018. szept. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Azért csinálják, mert megtehetik. Azért teszik, mert kevés a szakember mivel azok elmennek külföldre dolgozni. Én egyébként nem nézem le őket hiszen családban is van szakmunkás, üvegfúvó és volt még anno bányász is. Az üvegfúvó kikezdte a tüdejét rokonomnak, csoda hogy nem lett tüdőtágulata, vagy mégkomolyabb problémája. Ők közel nem kerestek ennyit. Nyilván aki nem állami szférában dolgozik az szabadon állapíthatja meg a jövedelmét, azaz egyesek ha bírják akár napi 14 órát is lenyomhatnak, mert bevállalnak mindent.

Egyébként én nem irodai dolgozó vagyok, habár van adminisztrációs része is a munkámnak. Biológiai laboratóriumban dolgozom veszélyes, fertőző betegségekkel,kórokozókkal, egyszer majdnem el is vetéltem emiatt, de ez más tészta valamennyire, viszont nehéz munka ez is és rohadt felelősségteljes. Mivel állami szféra és kevés az ember túlórákkal sem jön össze elég sok pénz és még vagyunk így. Nyilván ha mi is elmentünk volna kőművesnek akkor nem rinyálnék én sem ennyit az árakon, mivel lenne elég pénzem, az más kérdés hogy én 50 kilós nőként nem bírnám fizikailag.

Szóval akárhogy is nézem ez ez igen komplex probléma és sajnos a munkaerőhiány mindenhol óriási probléma, viszont néhány helyen ebből profitálhatnak.

2018. szept. 6. 11:55
 14/17 A kérdező kommentje:
javítás: üvegfúvás kezdte ki a tüdejét rokonomnak, nem az üvegfúvó.
2018. szept. 6. 11:56
 15/17 anonim ***** válasza:

"Azért csinálják, mert megtehetik. "


Pontosan, ezért nem sok amit kérnek érte.

2021. ápr. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem értelek kérdező, ha nem tetszik az ár küld el.


Amúgy csak tud, ami neki 1,5 óra meló az neked kb 2 nap és nem biztos hogy lesz olyan jó

2021. aug. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

16!

Kb. 3 éve kész, lassan kezdeti újra.

Bár a mai árakon tuti hanyatt esne.

2021. aug. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!