Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Milyen vastag üregkamrás...

Milyen vastag üregkamrás polikarbonát lemezből kell építeni egy melegházat, hogy bent minimális fűtésrásegítéssel folyamatosan 12-15 Celsius fok legyen?

Figyelt kérdés

Hogyan tudom kiszámolni egy ilyen melegház hőveszteségét?

- Az alja jelenleg 15 cm beton, alatta pedig néhány cm kavicságy és alatta föld.

- A kialakítása fél sátortetős kivitel lenne.

- Az egyik hosszú oldalfal 30 cm vakolt tégla fal. Egy ritkán fűtött épület külső fala. A épületben a leghidegebb teleken is minimum 3-5 Celsius fok van.

- A melegház többi fala és a teteje is üregkamrás polikarbonát lemezzel burkolt.

- A melegház alapterülete kb. 5,7 x 3 m2 lenne, vagy kisebb.

- Belmagassága a téglafalhoz történő csatlakozásnál kb. 2,6, m, az alacsonyabbik oldalán pedig kb. 2 m.


Az alapterülete attól is függene, hogy mennyi fűtési energiára lenne szükség ahhoz, hogy mindig legalább 12-15 Celsius fok legyen benne.


Tudnátok segíteni a számításban?



#polikarbonát melegház #melegház fűtési energia igénye #polikarbonát melegház hőszükséglete
2018. szept. 1. 15:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Én próbáltam már válaszolgatni a kérdéseidre, de amint látod, nem túl egyszerű, ennek így ne haragudj, de nem sok értelme van. Én. pl tudnék rá egy energetikai számítást csinálni, persze nem ingyen, de semmi értelme nem lenne. Megvan a polikarbonát hőátbocsátása, sok hő fog távozni, mivel kicsi az építmény, valami kis hősugárzókkal el tudsz bíbelődni, de drága és felesleges.


A melegháznak az lenne az értelme, hogy kora tavasszal palántákat nevelj benne, hamarabb beindulnak, erre jó a polikarbonát.

Írtad, hogy te pálmákat (vagy tökmindegy miket) akarsz benne teleltetni, ahhoz fölösleges a polikarbonát. Arra egy normális tetővel, hőszigetelő üvegezéssel rendelkező télikertre van szükséged, rákötve egy normális fűtési rendszerre, vagy egy konvektort, vagy valami elektromos fűtést betervezve (ezekhez nem értek). Így viszont már kellene hozzá építész, energetikus, gépész, meg hát egyszerű bejelentési dokumentáció.


Tehát vagy dobj össze egy polikarbonát cuccot, aztán kísérletezgess vele egy olajradiátorral vagy nem tudom mivel, vagy készíttess normális terveket.


Azt pedig ne felejtsd el, hogy pl. egy üveg tető tavaszi napsütésben hőnyereség, télen viszont brutális hőveszteség.

2018. szept. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat.

Megerősítetted, amit magam is sejtettem, hogy arra a funkcióra, amire mi szeretnénk használni, arra nem lehetne ésszerű kereteken belül gazdaságosan használni.


A fűtés nélküli fólia sátor már adott, ott működik is a kora tavaszi palántázás, előnevelés, de annyiféle -kedvezőnek tűnő- információt találtam a neten a polikarbonátos megoldásokkal kapcsolatban, hogy ezek felkeltették az érdeklődésemet.


Valószínűleg az lesz a vége, hogy építünk egy kisebb szerkezetet. Zártszelvény vázon, 10 mm-es polikarbonát lemezekkel ... aztán megvárjuk a tapasztalatokat.


Még egyszer köszönöm az eddigi segítséget is! :)

A kérdéseimre kapott válaszokból nem derült ki, hogy a segítő válaszokat ugyanattól a személytől kaptam. S talán az sem volt beazonosítható, hogy minden témába vágó kérdést én tettem fel. :)

2018. szept. 5. 13:34
 3/4 anonim válasza:
Komposztfűtés :) Mitsubishinél dolgoztam jópár ilyen dolgot számoltunk... igaz ott házra. Most ásom bele magam én is a témába. Lett fejlemény azóta?
2020. márc. 2. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Végül elvetésre került az üvegház építési projekt.
2020. márc. 2. 07:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!