Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Üregkamrás polikarbonát...

Üregkamrás polikarbonát lemezt milyen szerszámokkal lehet otthoni körülmények között vágni?

Figyelt kérdés

Melegházat szeretnék készíteni, aminek a teteje és az oldalai is 10 mm vastag polikarbonát lemezből lennének.

A szerkezet félsátortetős lenne, egy téglafalhoz csatlakoztatva.

A háromszög részeknél magamnak kell majd kialakítanom az oldalfalat, az oda beépítendő polikarbonát lemezek méretre vágásával.


Dekopirfűrész - speciális fűrészlappal?

Körfűrész - gyémántvágó koronggal?

Flex - vékony vágó lappal?

Egyéb?


Mit javasolnátok?



#üregkamrás polikarbonátlemez #polikarbonát lemez megmunkálása #polikarbonát lemez darabolása #polikarbonát lemezek megmunkálásához használatos szerszámok #melegház építése polikarbonát lemezből
2018. aug. 25. 20:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Íme a gyártó cég ajánlása: [link]

[link]

2018. aug. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors választ és a nagyon hasznos linkeket! Szép estét Neked!
2018. aug. 25. 21:14
 3/7 anonim ***** válasza:
Én flexel 1mm-es korongal vágtam már az nagyon szépen vitte, és nem olvasztotta meg a polikarbonátot.
2018. aug. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. aug. 25. 22:57
 5/7 anonim ***** válasza:

arra figyelj, hogy a súrlódás miatt elektrosztatikus töltése lesz a poli lapnak, ezáltal a sorjákat "beszívja" a cellák közé.

én mindig kifújatom kompresszorral a cellákat felszerelés előtt, hülyén néz ki mikor tele van műanyag darabkákkal.

2018. aug. 26. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ja és tapétavágó késsel igaz el lehet vágni de az kétemberes munka mert nagyon rá kell nyomni a kést, és közben a vonalzónak valót is le kell szorítani.

pillanat szorító meg összecseszi az a baj.

én sima rókafarkú fűrésszel szoktam elvágni, ha jó éles viszi mint a vajat.

2018. aug. 26. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. aug. 26. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!