Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kazánház vízcsövét nem szeretn...

Kazánház vízcsövét nem szeretném bebetonozni, hogyan érdemes kihagyni? (kép)

Figyelt kérdés

Burkoltatni szeretném végső soron a helységet, de a mester nem kőműves, nem betonoz, állítása szerint bárki meg tudja csinálni, elő tudja neki készíteni a terepet.


Tehát egy szintre szeretném hozni a kazánház járófelületét, mivel ritka szarul lett megoldva annak idején. Számomra bonyolítja a dolgot egy alacsonyan futó vízvezeték, amelyet nem tudom, hogy szokás szakszerűen kihagyni úgy, hogy az szép is legyen, illetve le is lehessen burkolni végül.


[link]



2018. szept. 3. 12:34
 1/3 A kérdező kommentje:

Még annyit, hogy úgy álljatok hozzám, nem vagyok jártas a betonozásban, de szívesen megcsinálom, csak nagyjából tudjam mire kell odafigyeljek.


Ami talán lényeges lehet még, hogy oldalt le volt csempézve a helység, ami vakolattal volt odaragasztva. A vakolatot le kell verjem a betonig, vagy hozzátapad/köt megfelelően a beton?

Illetve a régi betont elő kell-e készíteni, az új betonozás számára? (egy öreg kőműves azt mondta, hogy tégla, cserép törmelék kerüljön a régi és az új betonréteg közzé)


Külön kőművest nem szeretnék ezért a kis helységért fogadni, bár nem tudom mennyi lenne az annyi, bár lehet ők is húznák a szájukat, meg halogatnák, hogy csak ennyiért lemenni ugye...


Nagyobb súllyal nem lenne megterhelve a helység, csak ki-be járkálunk és kész, ennek fényében ragaszkodom ahhoz, hogy nem kell külön erre kőműves.

2018. szept. 3. 12:49
 2/3 anonim válasza:
Én kőműves vagyok és egy liter pálinkáért megcsinálom, ha arról van szó.
2018. szept. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ha arról volna szó, megérne nekem kettőt is.
2018. szept. 3. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!